10-ročné dievča sa pokúsilo o samovraždu po tom, čo ju šikanovali v škole. MAMA SA PODELILA O PRÍBEH

Jess Caldcott, matka Lilly-Jo, mala pocit, akoby sa jej zrútil svet, keď zistila, prečo jej dcéra začala byť smutná, utiahnutá a nechcela robiť nič, čo ju kedysi tak veľmi bavilo.

V hlave jej znelo slovo šikanovanie a uvedomila si, že jej dcéra je obeťou neustáleho teroru zo strany detí…

Matka spočiatku nabádala svoju dcéru, aby ignorovala všetky zlé narážky, ktoré denne dostávala, a pred riaditeľom školy otvorila tému šikanovania, no k nič sa nezmenilo. Šikanovanie sa ešte zhoršilo a Jess mala pocit, že zlyhala ako matka, pretože nemohla urobiť nič, aby dcéru ochránila.

Deň pred jej desiatimi narodeninami sa Lilly-Jo pokúsila spáchať samovraždu, pretože už nebola schopná vyrovnať sa s tým, ako sa k nej správali jej spolužiaci.

Jess sa rozhodla porozprávať o stave svojej dcéry a zvýšiť povedomie o dôsledkoch šikanovania, ktoré je bohužiaľ súčasťou každého vzdelávacieho zariadenia a ovplyvňuje životy mnohých nevinných detí, ktoré sú príliš slabé na to, aby sa postavili za seba.

„Moja dcéra bojuje o život kvôli šikanovaniu.“

Matka vedela, že veci sa nezlepšujú, keď jej dcéra odmietla jesť a piť deň pred svojimi narodeninami. Bolo zrejmé, že jej zdravotný stav sa zhoršuje, keď sa priznala, že prehltla tabletky v snahe vziať si život.

„Posadila som ju a ona priznala, že užila nejaké tabletky. Vzal som ju k lekárovi a povedala, že by sme mali ísť priamo do nemocnice. Myslela som si, že moja dcéra zomrie.“

Lekári ju dokázali zachrániť a teraz sa o svoj príbeh podelila so svetom.

„Zízala na mňa v šatniach a nazvala ma tučnou. Videla ma, ako som jedla dve lievance a morčaciu bagetu, to bolo všetko, čo som mala. Bojím sa, že ma bude nazývať tučnou.“

Šikanovanie prebiehalo už pomerne dlho a veci, ktorými muselo toto odvážne dievčatko prejsť, sú jednoducho nemysliteľné.

„Ťahala ju vlasy, strkala do nej, udierala a taktiež jej zatvárala hlavu do skrinky. Skákala jej po nohe, keď ju mala zlomenú…ten zoznam je nekonečný.  Som znechutená, ako bola moja dcéra šikanovaná a nikto s tým nič neurobil. Zdá sa, že to nie je z záujme školy,“ povedala Jess.

„Deň po predávkovaní Lilly som išla za rodičmi dievčaťa, ktoré ju šikanovalo, a ukázala som im jej fotky z nemocnice. Chcela som im ukázať vplyv slov ich dcér, ale oni sa mi vysmiali a nadávali mi.“

Jess tvrdí, že škola neponúkla žiadnu pomoc, ale napriek jej tvrdeniam Cath Crossley, riaditeľka Witton Middle School, povedala, že urobila všetko, aby obmedzila šikanovanie:

„Boli sme upozornení na tieto obvinenia zo šikanovania a podľa príslušných školských zásad a postupov sme okamžite zakročili.“

Školy by mali urobiť všetko, čo je v ich silách, aby svojim žiakom a študentom poskytli bezpečné prostredie na vzdelávanie a začlenili ich do systému boja proti šikanovaniu.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “10-ročné dievča sa pokúsilo o samovraždu po tom, čo ju šikanovali v škole. MAMA SA PODELILA O PRÍBEH”