10-ročné dievčatko si chcelo zobrať život po tom, čo ju spolužiaci šikanovali! Rodičia agresorov sa smejú jej matke!

Jess Caldcott, matka Lilly-Jo, mala pocit, akoby sa jej zrútil svet, keď zistila, prečo sa jej dcéra utiahla, bola neustále smutná a už nechcela robiť to, čo ju predtým bavilo.

Až neskôr si uvedomila, že jej dcérka sa stala obeťou teroru zo strany jej spolužiakov, ktorí mali byť jej priateľmi.

Matka zozačiatku dcéru nabádala, aby všetky nepríjemné komentáre a poznámky ignorovala, ale to nepomáhalo. Jess sa takisto snažila túto tému rozoberať aj pred vedením školy, no to žiadnu významnú pomoc neponúklo.

foto: Facebook/Jess Brown

Len jeden deň pred jej desiatimi narodeninami, sa malá Lilly-Jo pokúsila o samovraždu, pretože už nebola schopná  vyrovnať sa s tým, ako sa k nej jej spolužiaci správali. V ten deň mohlo toto nevinné dievčatko prísť o život, len kvôli jej rovesníkom, ktorí sa jej rozhodli bezdôvodne ubližovať.

Jess sa rozhodla rozprávať o príbehu svojej dcéry a zvýšiť tak povedomie o dôsledkoch šikanovania. To, je bohužiaľ súčasťou každého vzdelávacieho zariadenia a ovplyvňuje životy mnohých nevinných detí, ktoré sú príliš slabé na to, aby sa postavili samy za seba.

Matka spomína, ako hneď vedela, že sa veci zhoršili, keď jej dcéra odmietla jesť a piť. Bolo zrejmé, že jej zdravotný stav sa zhoršuje, a Lilly-Jo nakoniec priznala, že v snahe vziať si život, prehltla tabletky.

foto: Facebook/Jess Brown

„Posadila som ju a ona priznala, že užila nejaké tabletky. Vzala som ju k lekárovi ktorý povedal, že by sme mali ísť priamo do nemocnice. Myslela som si, že moja dcéra zomrie.“

Lekári ju však našťastie dokázali zachrániť a teraz sa o svoj príbeh delí s celým svetom.

Lilly-Jo spomína, ako ju jej spolužiaci nazývali tučnou, ťahali ju za vlasy alebo ju dokonca aj bili, pričom jej spôsobovali vážne poranenia či zlomeniny.

Jess tvrdí, že škola v tomto prípade nezasiahla skoro vôbec, no riaditeľka má na to iný názor.

„Boli sme upozornení na tieto obvinenia zo šikanovania a podľa príslušných školských zásad a postupov sme okamžite zakročili. Boli zorganizované osobné stretnutia so mnou, zástupcom riaditeľa a naším predsedom s dotyčnými rodinami a rodiny tiež spolupracovali s naším pracovníkom.“ tvrdí Cath Crossley, riaditeľka Witton Middle School.

foto: Facebook/Jess Brown

Školy by mali urobiť všetko, čo je v ich silách, aby svojim študentom poskytli bezpečné prostredie na vzdelávanie.

Dúfame, že žiadne iné dieťa si nebude musieť prejsť tým, čo zažila Lilly-Jo. Modlíme sa za jej zdravie a dúfame, že ju čaká šťastný život.

zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “10-ročné dievčatko si chcelo zobrať život po tom, čo ju spolužiaci šikanovali! Rodičia agresorov sa smejú jej matke!”