Aký bude váš 13. dôchodok? Vypočítajte si ho na priamo tu ZADARMO

Slovenskí dôchodcovia sa už určite tešia na 13. dôchodky, ktoré im majú byť vyplatené v júly tohto roku. Na internetovej stránke Sociálnej poisťovne si už môžu vypočítať aj výšku prideleného 13. dôchodku.

Potrebné je ale poznať výšku pravidelného dôchodku, ktorý dôchodca mesačne dostáva. Sociálna poisťovňa v uverejnenej tlačovej správe informuje o samotnom výpočte 13. dôchodku a aj o spôsoboch jeho vyplácania.

Dôchodcovia obdržia 13. dôchodok automaticky bez potreby akejkoľvek žiadosti, pričom maximálna možná vyplatená suma je 300 eur. 300 eur dostanú tí dôchodcovia, ktorých mesačný dôchodok nepresahuje 234,42 eura.

Ak sa výška dôchodku pohybuje od 234,43 eura do 928,86 eura, suma 13. dôchodku sa postupne znižuje až do minimálnej hodnoty 13. dôchodku, ktorá predstavuje 50,01 eura pri dôchodku vo výške 928,87 eura a vyššie. Výšku 13. dôchodku si viete vypočítať tu.

Sociálna poisťovňa pri výpočte dôchodku umožnila aj prepočet v inej mene ako euro, pričom pri prepočítavaní dôchodku zo zahraničia je pri výpočte využitý referenčný výmenný kurz Európskej centrálnej banky, alebo Národnej banky Slovenska. Využitý kurz je platný od 1. mája 2022.

Zdroj: femm.interez.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Aký bude váš 13. dôchodok? Vypočítajte si ho na priamo tu ZADARMO”