Chlapec išiel s otcom na obed ku Dňu matiek, pretože nemá matku. Otecko plní obe úlohy

Hoci sa častejšie zvykne hovoriť, ako matky vynakladajú úsilie pri starostlivosti o svoje deti a robia čokoľvek, čo je v ich silách, v niektorých domácnostiach je to otec, kto preberá všetko na svoje plecia, keď matka nie je prítomná.

Je preto dôležité zdôrazniť aj to, čo robia otcovia pre svoje deti, keď sa nemajú o koho iného oprieť, ako to bolo v prípade tohto chlapca z Bolívie.

8.mája sa na počesť Dňa matiek organizovala v chlapcovej škole oslava a keďže on mamu nemal, išiel tam so svojím otcom.

 

Fotografia, kde chlapec jedol so svojím otcom, sa stala populárnou na internete po tom, čo ju ilustrátor Luigi Cabrera zverejnil spolu s kresbou. Inšpirovalo ho k tomu rozprávanie jednej matky zo školy, ktorá mu povedala o ich príbehu.  

„Toto dieťa je predsedom triedy a ja osobne som bola naplnená emóciami, keď som videla, ako mu jeho otec prišiel pomôcť aj pri organizovaní občerstvenia na oslavu,“ povedala matka.

„Mali by sme sa naučiť oceniť, že sú aj otcovia, ktorí v určitých situáciách v živote musia byť zároveň matkami a tento muž si bezpochyby odviedol skvelú prácu,“ uzavrela matka.

Ilustrátora táto udalosť natoľko dojala, že ju chcel zvečniť na jednej zo svojich kreslených grafík, pretože vedel, že je to príbeh, ktorý stojí za to ukázať svetu a za ktorý otec zožal obrovský potlesk.

 

Zdroj: upsocl.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Chlapec išiel s otcom na obed ku Dňu matiek, pretože nemá matku. Otecko plní obe úlohy”