Dôchodkyňa zostala V ŠOKU. ZA jej mŕtveho manžela štát vyplatil očkovaciu odmenu !

Dôchodkyňu Beátu štát pred pár dňami nepríjemne prekvapil.

Do schránky jej totiž prišiel šek v hodnote 300 eur, za očkovanie jej manžela proti covidu-19. Má to však jeden háčik. Muž pani Beáty, zomrel pred piatimi rokmi.

Vdova okrem šeku od ministerstva financií obdŕžala aj ďakovný list. Jej manžel však vakcínu dostať nemohol a to rozpútalo veľký zmätok.

Ja som sa začudovala kvôli čomu ten list mal prísť, keď môj manžel je už 5 rokov mŕtvy.

Jej manžel je mŕtvy už päť rokov. Aj napriek tomu mu teraz prišlo 300 eur za očkovanie | TVNOVINY.sk

foto: TV Noviny

Keď som otvorila obálku, našla som si tam ďakovný list od ministerstva financií za to, že môj manžel sa zúčastnil očkovania proti kovidu a za to mu patrí vďaka,“ hovorí seniorka pre TV Markíza.

Neželanú poštu si sama nevie vysvetliť, keďže všetky manželove doklady úradom, po smrti manžela, odovzdala. Pravdepodobne však išlo len o administratívnu chybu.

Aj podľa ministerstva financií chyba nastala pri nesprávnom zapísaní rodného čísla.

Národné centrum zdravotníckych informácií uviedlo, že takéto veci sa stávajú len zriedkavo, pričom posledné peňažné odmeny seniorom sa budú vyplácať v najbližšej dobe.

Zdroj: hitky.sk

TV Markíza

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dôchodkyňa zostala V ŠOKU. ZA jej mŕtveho manžela štát vyplatil očkovaciu odmenu !”