Fotka dojala celý svet, neuveríte čo sa za ňou ukrýva a čo urobilo 15-ročné dievča pre tohto muža

Pasažieri letu  zažili  na palube lietadla netradičný zážitok. Cestoval totiž s nimi muž Tim Cook, ktorý je slepý a k tomu ešte hluchý.

Personál na palube sa snažil mužovi čo najviac spríjemniť šesť hodín dlhý let, ale s jeho handikepom si nedokázali poradiť. Muž si pripadal osamelý a stratený.

Príležitosti sa chopila ešte len 15-ročná Clara Daly, ktoré k mužovi pristúpila a začala s ním komunikovať.

Ako sa jej to podarilo? Dievča má dyslexiu a ako cudzí jazyk, s ktorým by sa mohla dorozumievať, si zvolila znakovú reč pomocou hmatu. Vzala teda mužovu dlaň a pomocou znakov sa s ním po celý čas letu dorozumievala.

Na verejnosť sa príbeh dostal vďaka cestujúcej Lynette Scribner, ktoré sedela hneď vedľa muža, s ktorým dievča komunikovalo. Scribner sa rozhodla zverejniť ich príbeh na facebooku, na ktorom sa neskôr stal senzáciou.

„Nedokážem povedať dosť o tejto krásnej mladej žene menom Clara, ktorá sa nerozmýšľala a okamžite išla mužovi pomôcť. Bola to nádherná pripomienka toho, že v týchto zlých časoch stále existujú dobrí ľudia, ktorí sú ochotní pomáhať druhým, „uviedla Lynette na svojom facebooku.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Fotka dojala celý svet, neuveríte čo sa za ňou ukrýva a čo urobilo 15-ročné dievča pre tohto muža”