„Jednoducho ich vyhoďte!“: Matka varuje pred nebezpečenstvom hračiek do vane. Jej syn takmer prišiel o oko!

Malý Baylor, takmer oslepol po tom, čo chytil nebezpečnú infekciu z baktérií, ktoré sa dostali na jeho hračky.  Aj keď ich jeho mama pravidelne čistila, na ich povrchu sa  zadržiavajú plesne a iné mikróby, ktoré voľným okom nezbadala.

Platí to hlavne o hračkách do vane, kde sa môže zachytiť voda, a to môže mať smrteľné následky.

foto: Eden Strong

Baylorova matka o tomto nebezpečenstve vedela, a tak po každom kúpaní  hračky vyčistila a pravidelne ich udržiavala na svetle, aby sa vyhla infekcii. Nevedela však, že ani pri pravidelnom čistení nikdy úplne nevyschnú a baktérie vo vnútri môžu ďalej rásť. 

Jedného dňa si všimla, že Baylorovo oko je trochu červené. O niekoľko hodín ho jej manžel musel odniesť na pohotovosť, pretože predpokladal, že má zápal spojiviek.

Nasledujúci deň sa Baylor zobudil s neuveriteľne opuchnutým okom a sčervenanie sa rozšírilo na jeho líce. Matka bola vystrašená. Diagnózu si vyhľadala na internete a opäť ho odviezla na pohotovosť.

foto: Eden Strong

Keď sa ale na ďalšie ráno zobudila, od zdesenia začala kričať.  Baylorovo oko bolo také opuchnuté, že mu biela časť trčala z viečka von a jeho dúhovka stmavla. Na dotyk bol horúci a mal veľmi vysokú horúčku.

„Celú cestu do nemocnice som preplakala. Modlila som sa, aby neprišiel o oko.“ povedala Baylorova matka na Facebooku.

foto: Eden Strong

Hneď ako dorazili do nemocnice, mu začali podávať antibiotiká.  Mal silnú kožnú infekciu, ktorá sa mu nakoniec rozšírila na tvár a obe oči.

„Varovali ma, že môže stratiť zrak, ale nakoniec, vďaka Bohu, sa mu oči zahojili. Takže tie hračky do kúpeľa? Jednoducho ich vyhoďte.“ 

Malý Baylor sa však našťastie zotavil a z nemocnice bol prepustený.

zdroj: upsocl.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Jednoducho ich vyhoďte!“: Matka varuje pred nebezpečenstvom hračiek do vane. Jej syn takmer prišiel o oko!”