Keď tohto malého chlapca zachránili bol podvyživený a úplne sám. Dnes žiari šťastím a láskou!

V roku 2016 Anja Ringgren Lovén našla dvojročné dieťa, ktoré sa samo túlalo po nigérijskej dedine.

Malého chlapca opustili jeho rodičia, pretože si mysleli, že je „čarodejník“. 

Anja je riaditeľkou organizácie Land of Hope, ktorá už pomohla zachrániť viac ako 100 detí. Niektoré z nich si dokonca adoptovala sama Anja. 

foto: Instagram @landofhope

„Pred Hope sme už zachránili viac ako 50 detí, ktoré boli tiež v hroznom stave, takže sme boli dobre pripravení. Hopeovi rodičia neboli v dedine a nechali ho samého na ulici a dedinčania tvrdili, že je čarodejník. 

Vzali sme ho do nemocnice na ošetrenie a zvyšok je história. Dnes je z neho veľmi zdravý a silný chlapec, ktorý rád chodí do školy a hrá sa so svojimi priateľmi ,“ povedala Anja pre Vanguard.

foto: Instagram @landofhope

Minulý rok v januári sa žena podelila o chlapcove aktuálne fotografie. Po tom, čo v roku 2016 trpel podvýživou a bol infikovaný červmi, vyzerá omnoho lepšie a šťastnejšie. 

„Myslím, že väčšina ľudí videla alebo počula o slávnom obrázku Hope a mňa, kde kľačím pred jeho hladujúcim, podvyživeným telom, aby som mu dala vodu. Dnes ten obrázok nechcem zdieľať.

Namiesto toho sa chcem podeliť o obrázky Hope, 4 roky po jeho záchrane. Veľmi silný, inteligentný, vtipný a krásny mladý chlapec, ktorý prežil!“ napísala pod fotky.

foto: Instagram @landofhope

„Deti sa rodia so schopnosťou odpúšťať. Deti sa rodia bez predsudkov. Keď sa deti učia, čo si majú myslieť a nie ako myslieť, zlyhávame ako spoločnosť. Vychovávame Hope tak, aby nenávidel jeho rodičov, ktorí ho opustili, obvinili ho z čarodejníctva a nechali ho samého na ulici? Nie, samozrejme, že nie.“ dodala.

Hope vyzerá lepšie ako kedykoľvek predtým!

zdroj: upsocl.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Keď tohto malého chlapca zachránili bol podvyživený a úplne sám. Dnes žiari šťastím a láskou!”