Mama si nechala ostrihať vlasy, aby z nich mohla vyrobiť parochňu pre svoju chorú dcérku. Takto to dopadlo

Maria Eduarda je 7-ročné dievčatko, ktoré statočne bojuje s leukémiou. Kvôli chemoterapii prišlo o vlasy kvôli čomu už ani nechcelo ísť von.

Svoju mamu Alessandru preto poprosila, aby jej kúpila parochňu, a mohla tak cítiť opäť vo svojej koži. Dojatá mamička neváhala: ostrihala si vlasy a požiadala jedného zo svojich priateľov, aby z nich urobil parochňu pre jej dcérku.

„Cítila sa zle. Keď ideme na trh, ľudia na ňu zízajú a nie je jej to vôbec príjemné. Keď som dostala nápad ostrihať si vlasy a premeniť ich na parochňu, nepremýšľala som dvakrát.

Pre svoju dcéru by som urobila čokoľvek,“ povedala Alessandra.

Hneď ako sa dozvedela o chorobe svojej dcéry, dala výpoveď a venovala sa starostlivosti o ňu na 100%. S tým sa spája aj mnoho dlhov, kvôli čomu mala neraz problém zaplatiť nájom.  

 María navyše musí byť kŕmená cez hadičku, pričom denne skonzumuje jednu plechovku špeciálneho mlieka, ktoré stojí okolo 10 eur. Z tohto dôvodu sú závislé aj od darov od priateľov a neznámych ľudí.

Hoci si rodina prechádza ťažkým obdobím, dievčatko sa môže so svojou novou parochňou prechádzať medzi ľuďmi vďaka štedrosti svojej úžasnej matky.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mama si nechala ostrihať vlasy, aby z nich mohla vyrobiť parochňu pre svoju chorú dcérku. Takto to dopadlo”