streda, 29 mája, 2024

Matka napísala odkaz, pre všetky biomatky. Jej slová určite prekvapia aj vás

 

Trend novodobých biomatiek sa pomaly rozširuje viac a viac. S rozvodojom sociálnych sietí vznikalo množstvo stránok, ktoré sa matkám snažia radiť o výchove ich dieťatka, prípadne si tam radia mamičky navzájom. Niekedy je takáto forma pomoci nápomocná, no nič netreba preháňať a treba si zachovať zdravý rozum.

Biomatka je matky, ktorá sa inšpiruje neodbornými knihami či internetovými stránkami, z ktorých čerpá informácie ohľadom prehnane zdravého stravovania, nezdravo dlhého dojčenia, nepoužívania klasických plienok či ohľadom toho, že pre dieťa nie je dobré aby spalo samo.

Lucka sa s týmto rozhodla skoncovať a uverejnila príspevok, v ktorom takéto matky odsudzuje.

Adresovala im naozaj tvrdý príspeok, ktorý znie takto:

,,Pre všetky “ biomatky!“ Konečne niečo, čo sa dá čítať! Som zdesená, úplne najviac z mamičiek dnešnej doby. Ďakujem môjmu exmanželovi za tú nehodu, ktorú spôsobil pred štrnástimi rokmi a ktorej výsledok je mimochodom dokonalý… Že to bolo v dobe, keď som bola mladá, sprostá a neuvedomelá, keď som neriešila nič, len som sa tešila, kedy si budem môcť obliecť rifle na traky. Krásne to časy. Výbavička spočívala z dupačiek, košieľok a čiapočiek, postieľky, kočiara a fusaku a troch fľašiek s cumľom. Keď sa mi narodilo to moje malé vrešťadlo, na trhu bola jediná kniha o matke a dieťati s orientačnými tabuľkami, kedy môže jesť banán a mäso a ryžu.

Internet, chvalabohu, ešte nebol v plnej paľbe, klasické kontroly u lekárky, bolo treba očkovať, jasnačka, pich sem, pich tam, dieťa mi nezdebilnelo, antibiotika ho nezabili ani fimoza ho nezniesla zo sveta. Detskú výživu sme varili doma, z piatich kilov jabĺk a kila cukru som mu naklochnila na polroka. Zemiak s mrkvou, uvarený za neuveriteľných sedem minút, príprava obeda dokopy 10 minút. Môj syn žije, je zdravý, krásny, múdry, už aj chlpatý, skutočne je bez závady.

To len tak stručne na okraj. Idem k veci. Písal sa rok 2001. Teraz, keď počúvam tehotné ženy.. Ku**a, to čo je? Čo tehotné – to je ešte znesiteľné, ale mamičky, čo majú miminá, hlavne tie po 30-tke, ty vole, tak to je riadny záhul. Uhýbam sa debatám s nimi, lebo ja by som sa dostala do konfliktu. Odhliadnuc od strašne životu nebezpečných povinných očkovaní, ktoré hromadne bojkotujú už v treťom dni tehotenstva, kedy sa už mimochodom začína veľmi aktívna príprava na dieťa cez Google.

Každého osobný názor… Ja píšem ten svoj, keby ste mi tu chceli dávať kázania, koľko chémie je v očkovacích látkach…

Keby ste nemali internet, viete tak ho**o a dáte si dieťa zaočkovať aj očkovacou látkou pre čivavy. Keď ho zaočkovať nedáte a drapne ho rubeola alebo kera Maria, potom som zvedavá na vaše presvedčenie… Ale nie o tom som chcela. Vrátim sa k tretiemu dňu tehotenstva, keď už druhý pásik na teste úplne zmodrie, staviame predsa na istotu.

Čítanie recenzií na kočiare, najlepšie, najnovšieho typu za tisíc eur, čo je veľmi praktické a ekonomické, vzhľadom na to, že tam dieťa bude pol roka. Ďalej by bolo veľmi vhodné, aby malo kresielko, najlepšie vibrujúce a samokŕmiace a hlavne z nezávadného materiálu.

Najlepšie z BIO stromu z dažďového pralesa, nech nezvetrá.

Fľašiek s cumľom minimálne 11, lebo však ja budem taká unavená, že to sa nebude dať stíhať umývať. Zabudla som na sterilizátor na fľaše, ten je veľmi dôležitý a ešte jeden osobitný, na cumle. A o tých vysielačkách s kamerami nehovoriac, hlavne ak je dieťa v izbe celý čas s nami, treba mať aj senzor pohybu a dýchania, treba byť v permanentnom strese počas celého dňa, keď sa dieťa v spánku pohne.

Ďalej treba sledovať každý deň novinky na nete a čítať, čo je škodlivé vo vzduchu, vo vode, v jedle, vo vlhčených obrúskoch, všade. Pozor, baktérie ženy! Nastáva obdobie prikrmovania. Ostro sledované etikety na vami obľúbených polotovaroch. OMG, samé éčka, ideme na BIO. Všetko musí byť BIO. Duchaplné diskusie na mamičkovských fórach. Keď čítam vetu: „Ahoj mamule, malinká má soplík a stále mrnčí, čo poradíte??? Ahojkyyyyy“ Čo ti je? Však jej odsaj nos a pochop to decko, že aj ty, keď máš sopeľ, si nasraná. Úplná ja pre mňa: „Kúpila som malej bioplienky, také z plátna…“ BIOPLIENKY?? WTF??

Akože bio, že doma si vypestujem konope, usuším, vymlátim, utkám a ušijem, hej? Môj ty bože, ženy, a potom zadre mamička, že: „Neprebaľuj ešte malú, však ten pásik na pamperské nezmodral, to vydrží aj 6 hodín.“ Ale žereme bio jablká, lebo majú etiketu. Potom hromadné náreky, aké je strašne drahé mať dieťa – no bodaj by nebolo, keď vám niektorým BIO drbe. Doba je možno vyspelejšia, ale matky sú oveľa lenivejšie uľahčovaním si života, sústredením sa na číhajúce nástrahy sa ukracujete o zážitky.

 

Pamätám si, ako som drbla plienky na vývarku a vytiahla vreckovky. Ja len toľko, že zbytočne sa pohoršujete, že niekto na FB napíše, že v tubičke od detskej výživy našiel pleseň, že keď dával niekto dieťaťu výživu s mäsom a brokolicou, nájde tam vlas, že Marťankovia deťom nepomáhajú. Ste to ženy vy, čo si uľahčujete život. Idem, kúpim. Vibrovacie kresielko? Na čo? Posadím na gauč, podopriem vankúšom. Sterilizátor? Na čo? Prepláchnem horúcou vodou. O odsávačkách na sople a neviem akých značkových pos*aných fľašiach ani nehovorím.

Nie vždy je všetko cool a trendy zdravá, správna voľba. Sete sa na bioživot a majte deti občas dogrcané, zasoplené a špinavé od piesku. Nepanikárte, keď zje malú húsenicu. Týmto všetkým okolo sa uberáte o obyčajnosti života. To mi len tak dnes napadlo. Že bioplienka… Pre biohono… Mier na zemi. Amen.“

Zdroj: Facebook, najmama.sk

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Známy jasnovidec zo Srbska predpovedá detaily 3. svetovej vojny – je to pritiahnuté za vlasy!

Predpoveď Mitara Tarabiča, jedného z najznámejších svetových prorokov, môže...

Je vzájomný život pred manželstvom hriech? Odpoveď kňaza prekvapí

Téma spolužitia s partnerom pred svadbou bola dlhé roky...

Netušila, že je tehotná, kým nezačala rodiť v sanitke. Toto bol osud dieťaťa

27-ročná Chelsea Keenanová trpela jednej noci mučivými bolesťami chrbta,...

Prečítaj si aj

Známy jasnovidec zo Srbska predpovedá detaily 3. svetovej vojny – je to pritiahnuté za vlasy!

Predpoveď Mitara Tarabiča, jedného z najznámejších svetových prorokov, môže...

Je vzájomný život pred manželstvom hriech? Odpoveď kňaza prekvapí

Téma spolužitia s partnerom pred svadbou bola dlhé roky...

Netušila, že je tehotná, kým nezačala rodiť v sanitke. Toto bol osud dieťaťa

27-ročná Chelsea Keenanová trpela jednej noci mučivými bolesťami chrbta,...

Po svojom vystúpení nemeckí krasokorčuliari okamžite skolabovali. Pozrite si ich a pochopíte prečo

Po svojej jazde skončil pár na zemi. Dôvod určite...

Známy jasnovidec zo Srbska predpovedá detaily 3. svetovej vojny – je to pritiahnuté za vlasy!

Predpoveď Mitara Tarabiča, jedného z najznámejších svetových prorokov, môže každého zaraziť do kresla. Jasnovidec zo Srbska už mnohokrát ukázal, že sa nemýli - bude...

Táto 99-ročná žena šije jedny šaty denne, aby dala deťom v núdzi „Zaslúži si naše povzbudenie“

Môže sa zdať, že láskavosť a náklonnosť k druhým sa vytrácajú, keď sa na našej ceste životom stretávame so sebeckými jedincami.Pozrime sa však...

Je vzájomný život pred manželstvom hriech? Odpoveď kňaza prekvapí

Téma spolužitia s partnerom pred svadbou bola dlhé roky tabu, ale v súčasnosti sa pre tento krok rozhoduje čoraz viac párov.Je to však...
Verified by MonsterInsights