Matka sa chcela zbaviť syna s Downovým syndrómom, jeho otec sa však rozhodol vychovávať syna aj bez jej pomoci

Čakanie na rodičovstvo je pre mnohých ľudí šťastným obdobím, kedy sa už nemôžu dočkať svojho vytúženého dieťatka. Čo sa však stane, ak sa dieťa narodí s nejakým ochorením?  

Všetci ľudia reagujú na takéto situácie inak a rovnako tak aj rodičia tohto chlapčeka, ktoré sa narodilo s chromozómom navyše.

Keď sa jeho rodičia dozvedeli, že má Downov syndróm, obaja boli toho zničení. O tejto diagnóze nič nevedeli a na rozdiel od matky chlapčeka, ktorá sa ho vzdala a chcela ho dať na adopciu sa jeho otec Jevgenij Anisimov rozhodol, že si to všetko naštuduje.

Otec nikdy nepomyslel na to, že svojho syna opustí, či už s Downovým syndrómom alebo bez a bol viac než šťastný, že sa spolu s malým Miškom pustil do dobrodružstva zvaného otcovstvo, hoci to znamenalo, že to urobí bez manželky.

Dobrá vec je, že väčšina európskych krajín, vrátane Ruska, odkiaľ pochádzajú, zaobchádza s ľuďmi s Downovým syndrómom ako s úplne normálnymi jedincami.

Sú zapojení do spoločnosti, navštevujú bežné školy a učia sa, ako žiť nezávisle. Bolo to niečo, čo muža ešte viac povzbudilo, aby nikdy neopustil svojho syna.

„Pamätám si, že keď som sa dozvedel, že môj syn má Downov syndróm, odišiel som z nemocnice a plakal som, ale nie dlho. V mojom živote sa napokon nič nezmenilo. Stále som mal dve ruky, dve nohy, moje odborné znalosti.

Moje odhodlanie, aktivita, zvedavosť a podobne – to všetko bolo so mnou. Všetko sa stalo, ako som plánoval, narodil sa mi syn. Toto dieťa je však výnimočné, tak ako aj jeho život a budúci osud,“ povedal hrdý otec.

Bábätko je ešte veľmi malé, aby vedelo, čo sa okolo neho deje, no jeho otec sa stará o to, aby si stále viac ľudí uvedomovalo, akí výnimoční sú ľudia s Downovým syndrómom.

Sme presvedčený, že práve s takýmto otcom dostane Miša dokonalé detstvo a úžasný život. Okrem toho, je vysoko pravdepodobné, že jeho matka bude ľutovať svoje rozhodnutie opustiť ho hneď po narodení a nemôcť tak byť súčasťou jeho cesty životom.

 

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matka sa chcela zbaviť syna s Downovým syndrómom, jeho otec sa však rozhodol vychovávať syna aj bez jej pomoci”