Mladí ľudia začínajú zomierať bez zjavnej príčiny. Odborníci odporúčajú, si UROBILI TOTO VYŠETRENIE

Ľuďom vo veku do 40 rokov sa odporúča, aby si nechali vyšetriť srdce, nakoľko im môže hroziť náhle úmrtie.

Syndróm náhleho zlyhania srdca je smrteľný pre všetkých ľudí, bez ohľadu na to, či sa venujú zdravému životnému štýlu života alebo nie.  

woman selecting packed food on gondola                          unsplash

SADS je „zastrešujúci termín na opis neočakávaných úmrtí u mladých ľudí“, uviedla The Royal Australian College of General Practitioners, najčastejšie sa vyskytujúcich u ľudí mladších ako 40 rokov.

Príznaky zahŕňajú rodinnú anamnézu diagnózy náhleho nevysvetliteľného úmrtia člena rodiny a mdloby alebo záchvaty počas cvičenia, prípadne keď pociťujeme veľa vzrušenia či strachu.  

Minulý rok takto zomrela aj 31-ročná žena Catherine počas spánku.

Jej matka Margherita Cumminsová povedala: „Ona aj jej dvaja spolubývajúci pracovali z domu, takže V nikto nevenoval pozornosť, keď Catherine neprišla na raňajky.“

„Poslali jej správu o 11:20 a keď neodpovedala, skontrolovali jej izbu a zistili, že je mŕtva.

Pani Cumminsová uviedla, že jej dcéra „chodila do posilňovne a každý deň prešla 10 000 krokov .“

„Upokojujem sa tým, že spala a necítila žiadnu bolesť. Vždy som sa bál o deti jazdiace v autách, ale toto som nečakala. Nikdy som si nemyslela, že prídem o svoje dieťa.

„Najlepšia rada by bola, aby všetci ľudia, ktorých príbuzní, či už to bol rodič, súrodenec alebo dieťa, zomreli na nečakanú zástavu srdca, navštívili svojho kardiológa a nechali sa dôkladne vyšetriť,“ povedala kardiologička a výskumníčka Dr. Elizabeth Paratzová.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mladí ľudia začínajú zomierať bez zjavnej príčiny. Odborníci odporúčajú, si UROBILI TOTO VYŠETRENIE”