„Pochovajte ma k mojej mame,“ povedal chlapec, ktorý už nie je medzi nami. Jeho prosba chytila za srdce ľudí z celého sveta

Keď mal Filip Kwansky len dva roky, prišiel o matku pre agresívnu formu rakoviny. Filip a jeho otec Piotr ju pochovali vo jej rodnej dedine v Poľsku.

Otec so synom sa potom rozhodli presťahovať do Veľkej Británie, kde chceli začať odznova. Netušili však, že život ich neprestane skúšať ani tam…

Krátko po presťahovaní do Anglicka Filipovi diagnostikovali neurofibromatózu. Našťastie, agresívny cyklus chemoterapie zabezpečil, že sa rakovina dostala do remisie.  

S Filipom bolo všetko v poriadku a dokonca nastúpil na základnú školu, no pár dní po siedmych narodeninách dostal zdrvujúcu správu. Rakovina bola späť a tentoraz s pomstou.

 

Vo Filipovom tele sa vyvinula zriedkavá forma rakoviny krvi a lekári mu nedávali nádej do budúcnosti.

Ani dve cykly chemoterapie nedokázali zbaviť jeho telo rakoviny. Keď sa rakovina objavila aj v hrubom a tenkom čreve, lekári oznámili, že už sa nedožije ďalšieho roka.

Zdrvený otec začal pripravovať synov pohreb. Bolo to počas jedného z týchto dní, kedy muž sedel v nemocničnej izbe a syn mu položil otázku, ktorá vzbudila v otcovi nádej.

„Hovorí, že som jeho anjel, ktorý sa tu o neho stará, a že jeho mama sa o neho postará, keď bude v nebi. Požiadal ma, aby bol pochovaný so svojou matkou v Poľsku, aby sa o neho mohla postarať v nebi.“

Manželia mali dostatok financií na dočasné zdvihnutie rakvy jeho manželky zo zeme alebo na zakúpenie letenky potrebnej na prepravu jeho syna do Poľska. Rodinný priateľ však vytvoril finančnú zbierku a za menej ako 4 mesiace sa im svet rozhodol darovať takmer 24 000 libier (27 900€) na splnenie Filipovho posledného želania.

Vďaka týmto ľuďom Filip môže opustiť tento svet s pocitom, že sa o neho zaujímala nielen jeho najbližšia rodina, ale aj úplne cudzí ľudia.

 

Zdroj: inspiremore.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Pochovajte ma k mojej mame,“ povedal chlapec, ktorý už nie je medzi nami. Jeho prosba chytila za srdce ľudí z celého sveta”