Príbeh: Budúca nevlastná mama mi dala na výber: buď sa pred ich svadbou ostrihám nakrátko, alebo sa bude sťažovať otcovi. Neviem, čo mám robiť

Organizácia svadby je pomerne náročný proces a často ju môže pokaziť jediný detail.

Mnohé ženy sa snažia robiť všetko dokonale, ale v mnohých prípadoch to ma celkom opačný efekt. 15-ročné dievča nedávno napísalo o skúsenosti na svadbe svojho otca.

woman holding her hair during sunset                       unsplash

„Môj otec má 42 a jeho snúbenica má 28 rokov. Svadbu budú mať na jeseň, v novembri. Svoju novú mamu nemám rada a ani ona mňa. Máme napätý vzťah. Faktom je, že moja matka zomrela na rakovinu takmer pred 2 rokmi. S Alicou, otcovou snúbenicou, však vždy komunikujem slušne.

Od prírody mám dlhé a vlnité vlasy, ako mala moja mama. Ale Alici sa moje vlasy nepáčili a žiadala, aby som sa ostrihala. Samozrejme, posťažovala sa aj otcovi, že ju nechcem počúvať a plánujem svadbu pokaziť! Dúfala som, že môj otec sa ma zastane.  

Ten však povedal, aby som okamžite išla do kaderníctva a dala sa ostrihať. Reagovala som na to tak, že radšej nepôjdem na ich svadbu, ako by som mala splniť túto hlúpu požiadavku! Na druhej strane chápem, že je to môj otec a svadba je pre neho veľmi výnimočná…“

V komentároch dievča mnohí podporovali a povedali, že by si nikdy nemala strihať vlasy:

„Nestrihaj si krásne vlasy. Zdá sa, že tvoja nevlastná matka žiarli a manipuluje s otcom a on jej neustále pritakáva.“

„Asi si myslí, že ju môžeš zatieniť na vlastnej svadbe.“

„Je to na tebe. Si dosť stará na to, aby si takéto veci vyriešila sama.“

Neskôr napísala, že na svadbu plánovala neísť a zostať doma s maminou sestrou. Tento prípad ukázal, že si svoj názor treba brániť, aj keď vás k tomu niekto z rodiny núti proti vašej vôli.

 

Zdroj: cikavopro.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Príbeh: Budúca nevlastná mama mi dala na výber: buď sa pred ich svadbou ostrihám nakrátko, alebo sa bude sťažovať otcovi. Neviem, čo mám robiť”