streda, 22 mája, 2024

Príbeh: „Svokra si začala pýtať peniaze za to, že sa stará o svoje vnúča. Je to vôbec v poriadku?“

Starostlivosť o dieťa je niekedy mimoriadne náročná, najmä v tejto rýchlej dobe, kedy sa musíme venovať mnohým povinnostiam. Našťastie existujú škôlky, ale aj opatrovateľky, ktoré sa môžu hodiť, keď to rodičia najviac potrebujú.

boy sitting on white cloth surrounded by toys                          unsplash

Ak však nechceme nechať naše ratolesti v rukách cudzích ľudí, zvyčajne sa obrátime na našich rodičov – babičky a dedkov.

Pravdou je, že niekedy sa rodičia správajú k starým rodičom svojich detí ako k opatrovateľkám len preto, že veria, že ich úlohou je starať sa o svoje vnúčatá.

Čo, samozrejme, nie je pravda.

Novopečená mamička Amy napísala príspevok, v ktorom sa pýtala, či má právo byť nahnevaná na svoju svokru, ktorá žiadala, aby jej zaplatili za starostlivosť o ich dieťa.

women's gray jacket                             unsplash

Amy je vydatá už desať rokov, no s manželom privítali bábätko len pred šiestimi mesiacmi. Keďže sa potrebovala vrátiť do práce, zatiaľ čo jej manžel pracuje z domu, mali problém so starostlivosťou, a tak jej svokra ponúkla, že bude dieťa strážiť, kým oni budú pracovať. Ponuku s radosťou prijali, najmä preto, že vedeli, že sa o malého skvele postará.

„Naozaj si vážim jej čas, oddanosť a všetko, čo robí,“ povedala Amy o svojej svokre a dodala, že stará mama okrem starostlivosti o bábätko aj varí a upratuje v domácnosti.

Čo však Amy nečakala, bolo to, že jej svokra chcela za to všetko zaplatiť…

„Ako sa opovažuje pýtať si peniaze za drahocenný čas so svojím vnúčatkom?“ Amy sa spýtala a dodala, že jej manžel je na matkinej strane a verí, že má na to právo.

Amy požiadala čitateľov, aby jej poradili, čo má robiť.

Opatrovanie detí zahŕňa množstvo povinností, takže možno by rodičia mali skutočne zvážiť platenie tým, ktorí sa starajú o ich deti, aj keď sú to najbližší členovia rodiny.

To, že sú starí rodičia, neznamená, že majú povinnosť pomáhať s vnúčatami. Ak im na oplátku nič neponúknu, starí rodičia môžu mať pocit, že ich využívajú.

Čo si o tom myslíte? Ste na strane alebo si myslíte, že je pravda na strane svokry?

focus photography of person counting dollar banknotes                       unsplash

 

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Latest

Newsletter

spot_img

Don't miss

spot_imgspot_img

Matka sa nakloní, aby pobozkala svoje bábätko – tvár novorodenca roztápa jej srdce

Deti sú jednoducho fascinujúce. Zatiaľ čo matka bude vždy cítiť nežnú lásku a hlbokú náklonnosť k svojmu dieťaťu, tieto pocity vždy zdieľa aj dieťa,...

Máte túto pečiatku na občianskom? Tu je uvedené, na čo vlastne slúži – Veľa ľudí o tom nemá poňatia

Mnohí z nás nosia svoj občiansky preukaz každý deň pri sebe a používajú ho najmä ako doklad totožnosti. Na slovenských občianskych preukazoch sa však...

Manžel ju chcel vyhodiť, ale ja som ju vzala a zachránila. Povieme vám, ako obnoviť orchideu z jedného listu

Orchidea je jedinečná v tom, že aj keď sa zdá byť mŕtva, môžete sa pokúsiť vdýchnuť jej druhý život. Ak má orchidea zhnité listy...
Verified by MonsterInsights