streda, 22 mája, 2024

Rodičia nechali napospas osudu svoje bábätko s odkazom. STRETNEME SA O 20 ROKOV

Opustiť dieťa musí byť to najväčšie utrpenie, aké môže rodič zažiť. Žiaľ, kvôli zákonu zavedenému čínskou vládou v rokoch 1980-2015, nemohla žiadna rodina mať viac ako jedno dieťa.

Kvôli tomu bolo mnoho rodičov nútených opustiť svoje deti. Krajina sa snažila bojovať s chudobou a preľudnením, takže ak žena, ktorá už mala dieťa, otehotnela s ďalším, hrozil jej potrat alebo prísne finančné pokuty.

Keď sa manželia Qian Fenxiang a Xu Lida dozvedeli, že čakajú druhé dieťa, boli si plne vedomí toho, že ho mať nemôžu.

Keďže však nechceli o svoje malé bábätko prísť, tehotenstvo utajili a Qian porodila svoju druhú dcéru na hausbóte, mimo očí všetkých.

Hneď ako prišlo dieťa na svet, zničení rodičia si ju vzali a nechali na zakryte na trhovisku so zeleninou spolu s ručne napísaným odkazom:

„Naša dcéra, Jingzhi, sa narodila o 10:00 v 24. deň siedmeho mesiaca lunárneho kalendára, 1995. Chudoba a záležitosti sveta nás prinútili opustiť ju.

Ďakujeme, že ste zachránili našu malú dcérku a vzali si ju do svojej starostlivosti. Ak majú nebesá city, ak nás privedie dohromady osud, potom sa o 10 alebo 20 rokov opäť stretneme na Broken Bridge  v Hangzhou ráno na festivale Qixi.“

Dievčatko, ktoré sa teraz volá Kati, si adoptovala milujúca rodina z Michiganu, ktorá už mala dvoch chlapcov. Kati bola milovaná a mala obrovské šťastie, že skončila s takými výnimočnými ľuďmi.

Vedeli, že rodičia ich adoptívnej dcéry sa s ňou chcú stretnúť o desať alebo dvadsať rokov, a tak 10 rokov po tom, čo sa stala súčasťou ich rodiny, poslala rodina svojho priateľa, aby sa stretol s biologickými rodičmi Kati.

Bohužiaľ, ich priateľ prišiel asi 10 minút potom, čo Qian a Xu odišli. Strávili dosť času v nádeji, že na moste stretnú svoje dávno stratenú dcéru a dokonca tam držali ceduľu s jej menom. Ale keď zistili, že nepríde, išli domov.

Príbeh prevzala miestna televízia, ktorá pomohla spojiť tieto dve rodiny.

Keď mala Kati 20 rokov, mama a otec jej porozprávali príbeh o jej narodení. Povedali jej tiež, že sú v kontakte s jej biologickými rodičmi a dali jej požehnanie, aby sa s nimi mohla stretnúť. Kati to chcela urobiť, najmä preto, že vedela, že boli jednoducho nútení opustiť ju proti svojej vôli.

V meste, kde sa narodila, v predvečer festivalu Qixi v roku 2017 konečne stretla svojich biologických rodičov.

„Nemohli sme zmysluplne komunikovať, pretože nehovoríme po anglicky a ona nehovorí po mandarínsky, ale mohli sme povedať, že je to naozaj milé dievča.

Ale teraz, keď sme ju stretli, nám chýba ešte viac ako predtým,“ povedala jej matka Qian.

Kati spoznala aj svoju staršiu sestru. „Bolo to naozaj pekné vidieť ich.

Prekvapilo ma, aká emotívna bola moja čínska mama. Prvé, čo povedali, bolo: ‚Si chudá, musíš viac jesť.‘ Keby som nejedla, dali by mi jesť. Myslím, že boli veľmi nadšení a celé tie roky som im chýbala,“ povedala Kati.

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Latest

Newsletter

spot_img

Don't miss

spot_imgspot_img

Máte túto pečiatku na občianskom? Tu je uvedené, na čo vlastne slúži – Veľa ľudí o tom nemá poňatia

Mnohí z nás nosia svoj občiansky preukaz každý deň pri sebe a používajú ho najmä ako doklad totožnosti. Na slovenských občianskych preukazoch sa však...

Manžel ju chcel vyhodiť, ale ja som ju vzala a zachránila. Povieme vám, ako obnoviť orchideu z jedného listu

Orchidea je jedinečná v tom, že aj keď sa zdá byť mŕtva, môžete sa pokúsiť vdýchnuť jej druhý život. Ak má orchidea zhnité listy...

Sudca sa ženy opýtal, prečo potrebuje choré dieťa, ktoré opustili jeho biologickí rodičia. Jej odpoveď všetkým vyrazila dych

Addisyn Lopezová sa rozhodla z prvej ruky porozprávať o tom, ako začala svoju misijnú cestu v Guatemale. So svojou rodinou sa už desať rokov...
Verified by MonsterInsights