Šikanovali jeho syna, no otec im dal brutálnu lekciu!

Šikanovanie je už dlho prítomné na školách, na miestach, kde by sa malo dieťa cítiť bezpečne a chránené. Veľakrát tieto inštitúcie jednoducho ignorujú problém a uisťujú rodičov, že niečo také sa na ich škole nikdy nestane, čo samozrejme nie je pravda.

Pravdou je, že šikanovanie môže vytvárať dlhotrvajúce následky, ako napríklad znížené sebavedomie a neschopnosť socializovať sa neskôr v živote po tom, čo sa dieťa stalo obeťou tohto krutého zaobchádzania.

Šikanovanie na škole

Jeden otec, ktorého synovi diagnostikovali syndróm Treacher Collins, sa rozhodol zastať svojho chlapca, ktorého ostatní študenti označili za „škaredého“ a za „monštrum“.

Tento stav ovplyvnil sluch Jacksona Bezzanta, takže je takmer hluchý. Syndróm tiež vedie k výrazným abnormalitám hlavy a tváre, má nedostatočne vyvinuté lícne kosti, čeľusť, podnebie a ústa. Pre tento stav chlapca v škole neminulo šikanovanie od jeho spolužiakov.

Jackson bol nútený podstúpiť operáciu na rekonštrukciu jeho očnej jamky a očakáva sa, že v nasledujúcich rokoch podstúpi ešte viac operácií. Hoci je to milujúce a šťastné dieťa, v škole ho kruto šikanovali.

Rovnako aj cudzí ľudia komentujú chlapcovu tvár, keď je vonku so svojím otcom Danom, ale Dan má tendenciu zachovať si v takýchto situáciách chladnú hlavu. Čo však nedokázal zniesť, bola šikana na škole.

Jedného dňa sa dozvedel, že keď jeho syn obedoval v školskej jedálni, niektorí chlapci ho začali škaredo oslovovať. Toto trápenie trvalo nejaký čas, kým si učiteľ nevšimol, čo sa deje a nezasiahol.Šikanovanie na škole. Chlapec v nemocnici

Danovo srdce bolo zlomené. Vedel, že musí konať, a tak sa rozhodol vyliať si srdce prostredníctvom príspevku, ktorý zdieľal na sociálnych sieťach v nádeji, že jeho slová sa dotknú rodičov Jacksonových tyranov.

,,Moje srdce je práve teraz na kusy a moja duša ma veľmi bolí,“ začal Dan svoj príspevok podľa People Magazine. „Tento krásny mladý muž, môj syn Jackson, musí znášať neustály príval hanlivých komentárov a ignorancie, akého som nikdy nebol svedkom. Jeho rovesníci v škole ho dennodenne nazývajú škaredým, čudákom a netvorom. Hovorí o samovražde a to nemá ani 8! Hovorí, že nemá priateľov a všetci ho nenávidia.

Deti po ňom hádžu kamene a kričia tieto hrozné slová. Prosím, nájdite si chvíľu a predstavte si, že by to bolo vaše dieťa. Venujte chvíľu vzdelávaniu svojich detí o špeciálnych potrebách. Porozprávajte sa s nimi o súcite a láske k našim blížnym. Jeho stav sa volá Treacher Collins. Môžete si o tom niečo prečítať. Podstúpil strašnú operáciu a v najbližších rokoch bude mať niekoľko ďalších,“ napísal Dan.

Potom dodal, že neobviňuje školu ani učiteľov, pretože robia všetko pre to, aby zabránili šikanovaniu. Chce však, aby si rodičia prečítali jeho správu a trocha sa z nej poučili. „Chcem, aby rodičia videli môj príspevok a cítili, že mi puká srdce. Prosím, vzdelávajte svoje deti a dajte im vedieť, že šikanovanie nie je v poriadku. Prosím zdieľajte to. Toto by sa nemalo stať nikomu,“ uvádza Dan.

Šikanovanie, na fotke otec so synom

Príspevok sa rýchlo stal virálnym a na Danovo prekvapenie, k nemu prišlo niekoľko detí a povedali mu, ako chcú byť Jacksonovými priateľmi. S Danom sa skontaktovali aj rodičia dvoch ďalších detí s rovnakým stavom ako Jackson, žijúci v tejto oblasti a rodiny teraz organizujú stretnutia.

Sme tak šťastní, že komunita nezostala hluchá k prosbe tohto otca. Naozaj dúfame, že viac rodičov si nájde čas na to, aby svoje deti poučili o tom, že so všetkými by sa malo zaobchádzať s rešpektom, napriek ich stavu.

Zdroj
Zdroj foto: www.boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Šikanovali jeho syna, no otec im dal brutálnu lekciu!”