STARÉMU MUŽOVI susedia zrekonštruovali dom. Nemal peniaze ani rodinu. TAKTO TO TERAZ VYZERÁ

Má 78 rokov a žije sám. Jeho susedia mu vrátili do života radosť a dôstojnosť.

Jeho prípad nie je výnimkou. Bohužiaľ, toto sa stáva častejšie, ako by sme chceli. Mnoho starších ľudí na celom svete žije v hrozných podmienkach.

V prípade pána Roberta však zasiahli dobrí susedia, ktorí sa mu rozhodli zmeniť život k lepšiemu. Jeho úsmev na tvári prezrádza, že sa im to určite podarilo.

Jeho bývanie bolo vo veľmi zlom stave. Žil sám a nemal ani elektrinu ani teplú vodu. Jedného dňa otvoril dvere svojho domu bez toho, aby vedel, čo všetko sa tým zmení. Pred dverami stáli priatelia zo susedstva, ktorí si ho „adoptovali“, aby zrekonštruovali jeho dom.

Volá sa Roberto a má 78 rokov. Žije sám vo štvrti Sao Paulo (Brazília) bez elektriny, poriadnej kúpeľne, nábytku či postele. Už roky spí na nepohodlnej pohovke, ďaleko od pohodlia, ktoré by si mal užívať.

Jeho dom vyzeral opustený. Sprcha ani toaleta nefungovali správne a preto sa musel uprostred zimy kúpať v studenej vode.

Okrem starej pohovky, kde spal, nemal ani žiadny nábytok. Parkety na zemi boli rozbité alebo uvoľnené.

Solidarita a láska si však vždy nájdu cestu k víťazstvu. Keď sa o jeho prípade dozvedeli susedia z okolia, rozhodli sa mu pomôcť.

Vyzbierali peniaze a darov, ktoré smerovali priamo k Robertovi a jeho domovu. Premena je pôsobivá!

 

To, čo tieto deti a jeho susedia dokázali, je obdivuhodné. Pánovi Robertovi vrátili radosť do života.

Kúpeľňa teraz vyzerá fantasticky a je v perfektnom stave pre potreby staršieho pána.

To isté urobili s jeho kuchyňou, kde veľkú časť darov minuli na spotrebiče od chladničky až po mikrovlnnú rúru. Bezpochyby si to zaslúži.

Dali mu malý moderný televízor, ako aj pohodlnú a veľmi krásnu pohovku. Teraz má útulnú obývačku, kde bude tráviť večery, ktoré už nebudú chladné.

Takto to vyzerá, keď všetci robíme svoju časť, aby sme konali dobré skutky, ktoré nie sú otázkou peňazí. Je to o láskavosti a podpore – prejavoch, ktoré máme vždy k dispozícii.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “STARÉMU MUŽOVI susedia zrekonštruovali dom. Nemal peniaze ani rodinu. TAKTO TO TERAZ VYZERÁ”