Tento vták vyzerá ako človek, ktorý ma na sebe kostým. Pri pohľade na neho si budete myslieť, že ide skutočne o človeka

Na tomto svete existujú tisíce živočíšnych druhov, ktoré stále nepoznáme alebo o nich vieme len minimum. Zároveň sú neuveriteľne zaujímavé na to, aby sme si ich vedeli zapamätať do konca života.

 Existujú ryby, ktoré sa dokážu pozerať dolu bez toho, aby pohli hlavou.

Alebo taký vlk hrivnatý, o ktorom sa nevie, či je to vlk, líška alebo jeleň, či krt hviezdonosý, ktorý vyzerá, akoby mal namiesto nosa hviezdu.

A takto vyzerá vták, ktorý vyzerá, akoby to bol človek v kostýme vtáka. Reč je o Harpyi opičiarke, najsilnejšom dravcovi.

Môže dosiahnuť výšku 0,8 až 1 meter, a rozpätie krídel môže v dospelosti dosahovať až 2,24 metra.  

Tento vták sa zvyčajne nachádza v brazílskom dažďovom pralese a v niektorých častiach Strednej Ameriky — kde mu hrozí vyhynutie v dôsledku zničenia jeho prirodzeného prostredia.

Keď dosiahne dospelosť, predstavuje vrchol potravinového reťazca a nie je zvykom, aby ho niekto lovil. Vták loví najmä cicavce a iné druhy, ktoré žijú na stromoch: všetky druhy opíc, leňochody, papagáje, no nepohrdne ani  dikobrazmi či vačicami žijúcimi na zemi.

Pozrite sa na niekoľko fotografií v jeho plnej kráse!  

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tento vták vyzerá ako človek, ktorý ma na sebe kostým. Pri pohľade na neho si budete myslieť, že ide skutočne o človeka”