To, čo zabilo tohto profesionálneho kulturistu, mnohí pijú taktiež každý deň! Zvážte, či to zato stojí…

Každý z nás už aspoň raz za život vyskúšal energetický nápoj. Niektorí z nás pijú dokonca tieto nápoje pravidelne. Energetické nápoje sú nealko nápoje, ktoré sú známe tým, že zvyšujú hladinu energie a fyzickej aktivity konzumenta.

Avšak pravda je taká, že energetická hodnota týchto nápojov vysoká nie je.

V skutočnosti v dôsledku pridania kofeínu, taurínu, vitamínov a ďalších látok sa človeku zvyšuje viac pozornosť. Tieto látky majú stimulačný efekt, ktorý vám zvýši mierne fyzický výkon.

Dean sa preslávil ako profesionálny kulturista. Jeho životný štýl však nebol práve najzdravší, na čo neskôr aj doplatil. Počas dňa konzumoval viac ako 10 000 kalórií denne, aby si udržal svalovú hmotu.

Jeho každodenná strava pozostávala z rýchlo pripravovaných jedál z fast foodov a energetických nápojov.

Energetické nápoje, ktoré Dean pil mu na začiatku prinášali ohromné sústredenie a viac energie. V jeho svete kulturistickej kariéry mu to prinášalo nové, obrovské možnosti ako čo najefektívnejšie pracovať na svojom tele.

Po čase mu však bola diagnostikovaná rakovina. Dean bol presvedčený o tom, že to bolo práve z energetických nápojov, ktoré teda vysadil a rozhodol sa podstúpiť aj liečbu.

Po absolvovaní liečby a zbavenia sa všetkých zlých návykov sa mu nádor začal zmenšovať až celkom zmizol. Lekári to považovali za zázrak.

Dean sa však napriek druhej šanci osudu nepoučil a akonáhle sa cítil byť zdravý a mimo ohrozenia života, opäť sa uchýlil k energetickým nápojom a nezdravým pokrmom. Počas svojho cvičenia zvykol vypiť až neuveriteľné dva nápoje každú hodinu!

Po istom čase mu bola opäť diagnostikovaná rakovina. Podľa DailyMail lekári uverejnili správu o tom, že jeho zlé návyky zahŕňajúce pitie energetických nápojov sú to, čo zničilo Deanovú pečeň a vytvorilo rakovinové bunky.

Žiaľ tento krát sa profesionálneho kulturistu zachrániť nepodarilo. Zomrel a zanechal po sebe manželku s dcérou.

Jeho príbeh by mohol byť poučením pre mnohých, ktorí pijú tieto nezdravé drinky a neuvedomujú si, aký to môže mať dopad na ich zdravie. Podobne ako drogy či alkohol, aj energetické nápoje vo vás pri nadmernej konzumácii vzbudzujú závislosť, ktorej sa ťažko zbavuje. Na umelom prísune energie je v dnešných časoch závislých mnoho ľudí.

Či už kvôli pracovnej, kariérnej vyťaženosti alebo starostiam v rodine, mnohí si neváhajú dobiť energiu spôsobmi, ktoré im v konečnom dôsledku viac uškodia ako pomôžu.

Našťastie existuje množstvo zdravých, alternatívnych nápojov, ktoré dodávajú energiu. Napríklad kokosová voda je nielen osviežujúca, ale obsahuje aj prírodné cukry a elekrolyty, ktoré vám poskytnú prírodným spôsobom energiu na celý deň.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “To, čo zabilo tohto profesionálneho kulturistu, mnohí pijú taktiež každý deň! Zvážte, či to zato stojí…”