10-ročné dievča predalo svoje vlasy, aby pomohlo ozbrojeným silám Ukrajiny

Spoločnosti, ktoré nakupujú vlasy od ľudí, fungujú po celom svete. Zvyčajne sa ich klienti rozlúčia s vlasmi bez rozmýšľania. Ale často sa vyskytujú prípady, kedy si svoje vlasy ostrihajú preto, aby získali peniaze na nejakú ušľachtilú vec.

Presne to urobila aj Dáša z ukrajinského mesta Odesa. Predala svoje vlasy, ktoré si pestovala 4 roky, aby pomohla ozbrojeným silám Ukrajiny.

Jej teta Svetlana bola prvou osobou, ktorá sa dozvedela o tomto nápade. Keď sa spolu s Dášou hrali, povedala jej: „Teta Sveťa, vidím, že všetci pomáhajú armáde, podporujú ju. Vidím, že túto podporu potrebujú.

Rozmýšľam, že si ostrihám vlasy a predám ich, aby som prispela!“

Rodičia dievčatka boli túžbou svojej dcérky prekvapení. S rozumom sa však rozhodli ju podporiť. Dášina matka Lena hovorí: „Najskôr sme boli šokovaní. Nikto si nemyslel, že Dáša niečo také urobí!

V kaderníckom salóne drobnú klientku privítali ako kráľovnú. Namiesto pána, s ktorým pôvodne súhlasili rodičia dievčaťa, ju strihala osobne majiteľka salónu. Hovorí, že prvýkrát videla dieťa, ktoré sa rozhodlo minúť peniaze za svoje vlasy na dobré skutky!

Raz dva a je hotovo!

Dáša sa najskôr chystala darovať 58 centimetrov vlasov, nakoniec si však povedala, že bude lepšie, ak sa dá ostrihať až po uši a dostane tak potrebnú sumu peňazí!

Dievča za svoje vlasy zarobilo 10 400 hrivien. Spolu s tetou ich dala Humanitárnemu dobrovoľníckemu centru Odessa. Zástupcovia charitatívnej organizácie priznávajú: 

Najprv si mysleli, že si z nich robí srandu. A potom, keď im Dáša osobne odovzdala peniaze, celá kancelária ledva zadržala slzy. Na pamiatku ušľachtilého ústupku dostala malú hračku.

Samotná Dáša stratený vrkoč vôbec neľutuje. „Chcela som prispieť k víťazstvu. Pomôcť ozbrojeným silám Ukrajiny, aby si vojaci mohli kúpiť jedlo, lieky a všetko, čo potrebujú. Nie je mi ľúto vlasov, rastú rýchlo, o štyri roky sa vrátim s ďalším vrkočom, povedala Dáša.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “10-ročné dievča predalo svoje vlasy, aby pomohlo ozbrojeným silám Ukrajiny”