5 vecí, ktoré by ste mali pred deťmi udržať v tajnosti a nemali by ich počuť

Rodičia chcú od svojich detí, aby boli úprimné a otvorené a to je dôvod prečo sa riadia rovnakými pravidlami a požadujú to od mladšej generácie.

Samozrejme, úprimnosť v rodine je dôležitá, ale pre záchranu výchovy dieťaťa, nie je nevyhnutné povedať im absolútne všetko.

Sú určité veci, ktoré by mali byť tajomstvom až do správneho veku alebo príležitosti.

Kedy je lepšie byť ticho?

Niekedy sa deti pýtajú otázky, na ktoré sa musí odpovedať jednoducho – áno alebo nie.

Je to oveľa lepšie, než dlhé vysvetľovanie bez ozajstnej potreby. Dnes, chceme navrhnúť tie momenty, kedy je lepšie nerozprávať vôbec.

Dospelí nie sú takí múdri ako sa zdajú.

Deti majú pevnú vieru, že dospelí vedia všetko a sú stále pripravení zodpovedať hocijakú otázku. Nezničte im túto predstavu, do určitého veku Vám to bude nápomocné.

Bolesť pri pôrode.

Neberte im rozprávku o tom, že bábätká sa rodia z rodičovskej veľkej lásky. Zažitá bolesť a úzkosť, môže vyvolať v deťoch pocit viny, že ich matka veľmi trpela práve kvôli nim.

Upratovanie domu nie je zábava.

Ak to dieťa zistí, bude oveľa ťažšie vnútiť mu domáce práce. Bude neustále hľadať Vašu pomoc aby sa práci vyhli, keďže ste pred nimi spomenuli ako sa ohľadne toho cítite.

Finančné problémy.

Odmietnuť Vášmu synovi kúpiť ďalšie autíčko pretože „nemáte peniaze“ je celkom rozumné. Avšak, nemali by ste rozprávať o nezaplatených pôžičkách a dlhoch ak nechcete zatriasť s detskou dôverou, že rodičia poskytujú rodinnú stabilitu pri hocijakých podmienkach.

Tajomstvá ostatných rodičov.

Akýkoľvek vzťah máte s dieťaťom, nepotrebuje vedieť že jeho najlepší kamarát má nejaké problémy. Pamätajte, informácia Vám bola odovzdaná ako dôverná a nemali by ste ju posúvať ďalej, dokonca ani svojmu dieťaťu.

Ako vidíte, deti zrejme neprídu s týmito otázkami samé od seba, ak rodičia nezačnú takú konverzáciu. Preto, buďte pozorný aké témy preberáte v prítomností detí. Aj keď sa zdá, že sú niečím zaujaté, stále Vás pozorne počúvajú.

Ako je to s Vami? Aké témy schovávate pred deťmi? Zdieľajte svoje skúsenosti do komentárov.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5 vecí, ktoré by ste mali pred deťmi udržať v tajnosti a nemali by ich počuť”