Ak bude PUTIN CÍTIŤ MOŽNU PREHRU, je možné, že použije jadrovú raketu na UKRAJINE

Britksý generál Richard Barrons predpovedá, že v prípade pokračujúcej prehry Ruska s Ukrajinou, je pravdepodobné použitie jadrových zbraní Rusmi. Uviedol tak pre portál The Times.

V prípade ďalších strategických úspechov kyjevských síl môže Vladimír Putin prijať katastrofické rozhodnutie a nariadi odpálenie ničivých rakiet.

Podľa slov generála Barronsa, by sa pravdepodobne jednalo o 10-kilotonovú hlavicu umiestnenú na rakete Iskander, ktorá by vytvorila mohutnú ohnivú guľu spaľujúcu ľudí a budovy v okruhu 150 metrov od zeme a zároveň by spôsobila popáleniny tretieho stupňa v okruhu 1,6 kilometra.

Barrons varuje, že v prípade ak „Putin vycíti strategickú porážku, pravdepodobne použije taktické jadrové zbrane“. 

Ďalej predpovedá, že k takémuto útoku by mohlo dôjsť už na jar budúceho roka, ak by sa teda Moskva obávala prehry.

„Záleží na tom, ako sa ruský štát cíti ohrozený,“ vysvetlil Barrons. „Čím viac je ohrozený alebo zahnaný do kúta, tým je pravdepodobnejšie, že siahne v podstate po takých nástrojoch (jadrových zbraniach), o ktorých hovoríte,“ spresnil.

Jednalo by sa o prvé odpálenie jadrovej zbrane od roku 1945, kedy USA zhodili dve atómové bomby na Japonsko.

Západný predstavitelia sa takisto obávajú, že Rusko stratilo vedenie a tvárou v tvár porážke má „k dispozícii iné nástroje, ktoré by sa mohlo rozhodnúť použiť a ktoré by situáciu vyhrotili“.

zdroj: trend.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ak bude PUTIN CÍTIŤ MOŽNU PREHRU, je možné, že použije jadrovú raketu na UKRAJINE”