Chorej 24-ročnej žene kázal DOKTOR nakresliť hodinky. Na základe toho určil diagnózu a zachránil ju

Príbeh Susannah Cahalan znie ako z nejakého hororu. Všetko sa skutočne udialo. 24-ročná žena bola zdravá, silná a rozbiehala svoju kariéru novinárky, keď začala mať pociť, že sa v jej živote deje niečo zvláštne. Keď sa jej stav zhoršil, jeden z lekárov jej povedal aby nakreslila hodinky.

Začalo to celé tým, že sa jej zdalo, že vidí rôzne veci.

„Videla som doma ploštice. Keď som deratizatérov poprosila o pomoc, tvrdili, že sa nemám trápiť, nič tam nie je. Ja som ich však stále videla. Nemala som sily chodiť do práce, bola som apatická.

Nebola som v kontakte so známymi ani priateľmi. Keď som dostala silné kŕče, hospitalizovali ma.”

V nemocnici sa stav Susannah ešte zhoršil. Bola agresívna, nevľúdna k sestričkám a pokúšala sa utiecť.

Lekári prisúdili všetky tieto príznaky nervovému zrúteniu, preto ju umiestnili na psychiatrii. Väčšina nevidela šancu na jej udravenie. Väčšina okrem doktora Souhela Najjara.

Chcel prísť na dôvod tak náhlej zmeny u mladej, aktívnej a inteligentnej osoby.

Nerobil sonografické vyšetrenia, výskumy či komplikované testy.  Rozhodol sa na pacientke vykonať iba jeden jednoduchý test. Poprosil ju aby nakreslila hodinky. Keď jej kresbu uvidel, vedel, že jeho predtuchy sa potvrdili. Šialenstvo a divokosť mladej ženy mali pôvod vo fyzickom stave.

Na hodinkách boli všetky čísla na pravej strane. Bol to dôkaz toho, že jej mozog nepracuje správne.

Ochorenie úzko súvisí s protilátkami atakujúcimi špecifické receptory v mozgu – NMDA, ktorých úloha spočíva vo vysielaní a príjmaní chemických signálov medzi neurónami.

Keď nefungujú správne, dochádza k nesprávnemu fungovaniu mozgu. Žena bola v nemocnici vyše mesiaca. Ak by nebolo daného lekára, mohlo by dôjsť k najhoršiemu. O tom všetkom, čo sa dialo v jej hlave napísala aj knihu s názvom „Myseľ v ohni“.

Zdroj: popularne.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Chorej 24-ročnej žene kázal DOKTOR nakresliť hodinky. Na základe toho určil diagnózu a zachránil ju”