Toto je údajne najkrajšia letuška na svete. Pozrite sa, ako vyzerá

Najkrajšia letuška sveta pracuje v nízkonákladovej leteckej spoločnosti. Pasažieri sú ohromení jej krásou a chcú lietať iba s ňou. O románik však nemá záujem. Je šťastne vydatá.

Je povolanie letušky náročné?

Toto povolanie bolo najpopulárnejším povolaním už pred desaťročiami, hlavne v socialistických krajinách. Letušky, na rozdiel od občanov krajín mohli spoznávať aj najvzdialenejšie kúty sveta.

Postupom času sa prestalo toto povolanie považovať za prácu snov a letušky začali byť ľahkovážne označované za „čašníčky vo vzduchu“.  V súčasnosti je ich práca náročná a únavná. Je to zrejmé už vo fáze náboru. Kandidátky na túto pozíciu musia mať železné zdravie, byť vyšportované, či vedieť plávať v prípade havárie lietadla.

Musia si prejsť náročným výcvikom, ktorý zahŕňa aj záchranu pasažierov v prípade leteckej havárie.

Letušky a stevardi musia celý svoj život prispôsobiť letovému poriadku dopravcu, pre ktorého pracujú. Môžu zabudnúť o voľných víkendoch a sviatkoch s rodinou. Spoznávanie sveta sa tiež stalo náročnejším. Najmä na krátkych charterových letoch, kedy je rozdiel medzi príletom a odletom len niekoľkohodinový. A túto dobu strávia upratovaním lietadla.

Najkrajšou letuškou na svete je Sonja Gresa. Kto to je a koľko má rokov?

Pasažieri majú radšej atraktívne letušky a stevardov.

Presvedčila sa o tom aj Sonja Gresa, pracujúca v nízkonákladovej leteckej spoločnosti. 26-ročná Maďarka žartuje, že získala už stálych pasažierov, ktorý pri výbere letu zohľadňujú jej prítomnosť na palube.

Jej profil na Instagrame sleduje takmer 60-tisíc osôb a nových stále pribúda. 

Záleží jej na tom aby jej profil bol pre jej sledovateľov zaujímavý. Často zverejňuje fotografie z lietadla, dokumentuje svoje hobby, ktorým je make up. Pasažieri, ktorí si kupujú letenky len kvôli nej, by si nemali robiť plané nádeje. Sonja je šťastne vydatá od roku 2019.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto je údajne najkrajšia letuška na svete. Pozrite sa, ako vyzerá”