Kňaz prichýlil opustené dieťa s Downovým syndrómom.“Teraz už dostáva lásku, ktorú si zaslúži.“ odkazuje

Otec Omar Sánchez Portillo je riaditeľom útulku pre deti, dospievajúcich a starších ľudí v Peru.

Vďaka tomu už pomohol mnohým deťom a starším ľuďom, ktorí k nemu prišli po tom, čo boli týraní alebo opustení a on im dal nový domov v spojení s druhou šancou na život.

On svoj život zasvätil pomoci tým, ktorí sú v zlých životných situáciách a to aj v deň, keď má svoje narodeniny.

May be an image of 3 people              facebook

Práve v deň jeho 51. narodenín prišlo do jeho útulku bábätko, malý Ishmael. Bolo to dvojmesačné dieťa s Downovým syndrómom, ktorého opustila jeho 17-ročná matka, pretože bola pod vplyvom alkoholu a trpela neliečenou schizofréniou.

Otec Omar Sanchez Portillo neváhal poskytnúť dieťaťu prístrešie, pretože ho považoval za darček k narodeninám, hoci to bol on, kto mu daroval novú rodinu.

„Ďakujem za darček, ktorý si mi dal k narodeninám, Ježiš! Neprestávaš ma prekvapovať. Vitaj Izmael! Priviesť ťa z Cusca bolo dobrodružstvo, no je to len jedno z mnohých, ktoré ešte máme pred sebou. Chromozóm lásky, Downov syndróm,“ napísal Omar na svojom Facebooku.

Peruánsky duchovný víta a poskytuje komplexnú starostlivosť deťom, dospievajúcim a starším ľuďom, ktorí trpia telesným alebo mentálnym postihnutím. Títo jedinci k nemu prichádzajú po tom, čo sa ocitnú opustení na uliciach, alebo jednoducho žijú v extrémnej chudobe.

No photo description available.                                      facebook

„Izmaelova matka porodila v nemocnici. Vraj nemala jednoduché tehotenstvo a keď porodila, odišla od svojho syna.

Ministerstvo pozná našu prácu, druh detí, ktoré dostávame, a povolalo nás, aby sme ho prijali. Ja sám som sa chopil tejto zodpovednosti. Je to veľmi zvláštny detail Boha.“

98 % ľudí v útulkoch má zdravotné postihnutie alebo psychické či fyzické ochorenie. Sú to deti so zrakovým postihnutím, iné s viacnásobným postihnutím (súčasne nevidomé, hluché a nemé), ako aj deti s Downovým syndrómom a autizmom.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Kňaz prichýlil opustené dieťa s Downovým syndrómom.“Teraz už dostáva lásku, ktorú si zaslúži.“ odkazuje”