Mladého muža s mikrocefáliou šikanuje jeho dedina a núti ho žiť v džungli! Je známy ako Mauglí!

Napriek strachu a odmietnutiu dedinčanov je Ellie, pre jeho matku zázrakom. Má sotva 21 rokov, no väčšina z tých bola poznačená utrpením. Jeho mama pred ním prišla o päť detí, a tak sa spolu s manželom pozerala na oblohu a modlila sa za bábätko.

O 9 mesiacov neskôr sa narodil Ellie. Trpí chorobou zvanou mikrocefália a neustále je šikanovaný členmi svojho kmeňa v Rwande. Diskriminujú ho za to, že je iný, kvôli jeho tvári a správaniu. 

Newflash

Situácia ho natoľko zasiahla, že akonáhle zacíti nebezpečenstvo, uteká do svojho úkrytu do džungle. Tam, trávi hodiny prechádzkami, hraním sa so zvieratami a jedením trávy. Jeho matka za ním musí každý večer ísť, a prinútiť ho, aby sa vrátil domov.

V rozhovore pre médiá Afrimax Rwanda matka povedala, že ľudia si z neho vždy robili srandu, kritizovali ho a odsudzovali.  Často musí liezť na stromy, aby sa dostal z dosahu dedinčanov.

Newflash

Občas prešiel až 140 míľ, stratený v džungli a bez stanovenej cesty. Keď jeho príbeh vyšiel najavo, skupina dobrovoľníkov sa rozhodla spustiť kampaň na získanie financií na pomoc.

Hoci nemôže hovoriť, Elliho matka tvrdí, že si obaja rozumejú a že Ellie chápe pokyny.

„Na základe konzultácií so zdravotnými odborníkmi sa domnievame, že chlapec trpí mikrocefáliou.  K tej ešte viac prispieva nedostatok porozumenia a lásky zo strany dedinčanov. Nemusí nutne rád žiť v džungli, ale vyzerá, že uteká pred násilníckym davom, ktorý ho núti robiť veci, ktoré sa mu nepáčia,“ vysvetľuje Savannah News.

Newflash

 „Mauglího“ situácia sa postupom času zhoršila. Má 21 rokov a čoskoro bude nemožné, aby ho jeho matka ovládala. Chudoba bola taktiež dôležitým faktorom pri jeho výchove. Bez potrebných zdrojov a vzdelania sa jeho životné vyhliadky zdajú pochmúrne.

 Ellieho príbeh sa dotkol sŕdc mnohých ľudí, ktorí cítia jeho utrpenie. Ak by bola jeho choroba správne liečená, jeho kvalita života by sa pravdepodobne výrazne zlepšila.

zdroj: upsocl.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mladého muža s mikrocefáliou šikanuje jeho dedina a núti ho žiť v džungli! Je známy ako Mauglí!”