Na TikToku sa objavil ďalší nezmyselný trend! „Žraločie zuby“ dobývajú internet! – JE VEĽMI NEBEZPEČNÝ

Podivný trend ukazuje influencerov, cestujúcich do Turecka, kde podstupujú zákrok, ktorý im poskytne kompletnú premenu zubov. Chcú tak dosiahnuť dokonalý úsmev.

Procedúra zahŕňa spilovanie zubnej skloviny, pričom zuby majú tvar „žraločieho zuba“. Po vypilovaní sa používa dyha, ktorá sa vytvaruje a prilepí k medzerám, čím zuby získajú bezchybnú protézu.

TikTok @drshaadimanouchehri

Tento trend popularizovali používatelia, ktorí cestovali do Turecka, pretože procedúra je tam lacnejšia ako v iných krajinách. Zubárska komunita však tento trend odcudzuje a vysvetľuje, že môže ísť o riskantný zákrok s následkami, ktoré môžu byť trvalé.

Mnohí lekári varujú pred nezvratným rizikom tohto trendu. „V určitom bode svojho života budete potrebovať koreňový kanálik a extrakciu. Po druhé, fazety alebo korunky bude potrebné prerobiť každých 10-15 rokov,“ povedal zubár.

TikTok @drzmackie

Doktorka Emi Mawson je ďalšou špecialistkou, ktorá má ohľadom trendu jasno: „Keď sa vaše zuby zredukujú na kolíky, už niet cesty späť. Prosím vás, ak hľadáte kozmetický stomatologický zákrok, vyhľadajte dôveryhodného, ​​minimálne invazívneho zubára.“

Dr. Zainab Mackie vysvetlila, že pri týchto procedúrach vykonávaných v Turecku sú zuby pilované viac, ako je potrebné, čo by mohlo spôsobiť bezprostredné poškodenie nervov. Vysvetlila tiež, že tento zásah by sa nemal vykonávať na zdravých zuboch.

YouTube Katie Price

„Robí sa to len vtedy, ak na zuboch boli dutiny, ktoré sa musia odstrániť, alebo boli zuby zlomené,“ vysvetlila na svojom TikTok.

Výrok „krása bolí“ v tomto prípade teda neplatí, pretože tento trend môže spôsobiť, že o zuby prídete navždy.

zdroj: upsocl.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Na TikToku sa objavil ďalší nezmyselný trend! „Žraločie zuby“ dobývajú internet! – JE VEĽMI NEBEZPEČNÝ”