Neprenajali by mu byt, pretože je gay! „Moje deti bývajú hneď vedľa,“ tvrdí nájomník !

Je smutné, že aj v 21. storočí naďalej existuje diskriminácia a rasizmus. Napriek mnohým kampaniam, ktoré sa uskutočnili s cieľom vzdelávať spoločnosť a požadovať rovnosť, to niektorí ľudia stále nechápu.

Mladý muž v tomto príbehu pochádza z La Plata v Argentíne, kde sa stal obeťou diskriminácie po tom, čo mu muž odmietol prenajať byt, pretože je gay.

Výhovorkou, ktorou majiteľ ospravedlňoval svoju diskrimináciu, bolo, že jeho „malé deti bývajú priamo pri dome“

Alexis Bianchi hľadal s kamarátom byt na prenájom. Našli jeden, kde sa najprv zdalo byť všetko v poriadku a obe strany boli blízko k dohode. Zrazu však Alexis dostal otázku, ktorá všetko zastavila: „Si gay?“.

Twitter @Alexis_Bianchi4

Muž sa ho predtým spýtal, či sú s priateľom pár, a Alexis odpovedal, že nie.

„Na začiatku som sa smial, pretože som vážne nemohol uveriť tomu, čo sa deje.

Nikdy som nezažil, že by som si kvôli svojej sexuálnej orientácii nemohol prenajať byt. Okrem toho je to môj najlepší priateľ, nechápem, čo je na tom zlé,“ hovorí Alexis.

„To, čo povedal o svojich deťoch, je prakticky stredoveký postoj“ tvrdil Alexis.

Spomenul tiež, že sexuálna výchova, ktorú väčšina tínedžerov dostáva, nie je ani zďaleka komplexná, čo podporuje diskrimináciu a sexizmus.

„Vyvolalo to vo mne hnev, smútok a chuť sa smiať naraz. Snímku obrazovky som poslal svojim priateľom a povedal som im o tom, čo sa stalo. Potom som to zverejnil na Twitteri.“

Twitter @Alexis_Bianchi4

Alexisov príspevok sa rýchlo stal virálnym a tisíce ďalších používateľov vyjadrilo pobúrenie z diskriminácie.  

Alexis si našiel čas na poďakovanie všetkým ľuďom, ktorí mu ponúkli podporu a zdieľali príspevok.

„Chcem všetkým poďakovať za zdieľanie tohto príspevku. Kvôli situáciám, ako je táto, neustále kráčame, aby sme sa dožadovali svojich práv, aby sa veci ako táto prestali diať.“

Povedal tiež, že sa rozhodol muža nemenovať, aby sa veci nevymkli spod kontroly a nespôsobili škody. Úrady sú si situácie vedomé takže  dúfajme, že budú konať. 

zdroj: upsocl.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Neprenajali by mu byt, pretože je gay! „Moje deti bývajú hneď vedľa,“ tvrdí nájomník !”