Nevädnúca Ruža: 94-ročná gynekologička pomáha prinášať deti na svet už 72 rokov…

Byť lekárom nie je len povolanie ale aj obrovský test. Niečo by o tom vedela hovoriť aj najskúsenejšia gynekologička z ruského mesta Perm, ktorá sa svojej profesii venuje už neuveriteľných 72 rokov.

Rozhodli sme sa vám ukázať príbeh 94-ročnej Rózy Gavrilovnovej, ktorá do svojej práce chodí každý deň pešo.

„Snažila som sa nosiť iné topánky, no cítila som sa nepohodlne a nohy ma začali bolieť.“ Nikdy nepoužíva výťah a vždy sa zaradí do radu za ľudí, ktorí čakajú na recepcii v nemocnici.

работа гинеколога

Najkomplikovanejšie a najzradnejšie prípady sa jej držali ako kliešť, to aj vtedy, keď bola operujúcou lekárkou. Zostalo jej to až dodnes, kedy sa venuje práci gynekologičky na gynekologickom oddelení v jednej z nemocníc v Perme.

Róza Gavrilovnova vyštudovala lekársky inštitút ešte v roku 1945, no jej medicínska intuícia a neoceniteľné skúsenosti sú žiadané aj v súčastnosti.

Žena priznáva, že tajomstvo jej dlhovekosti spočíva v neustálom pohybe. „Pohyb je život. Len on mi pomáha udržiavať moju myseľ jasnú a telo v tonuse,“ hovorí Róza.

работа акушер-гинеколога в россии

Skúsená gynekologička priznáva, že nevyužíva výťahy a prechladnutia rieši veľmi jednoduchým spôsobom – vodkou! Mimochodom, za celú svoju prax maródovala len dvakrát.

Dnes sa k nej chodia od najstarších pacientiek až po mladé dievčatá – vnučky jej prvých pacientiek. „Len si predstavte, v mladosti som bola pri pôrode jednej dobrej ženy a jej chlapček už má 60 rokov!,“ smeje sa Róza.

в чем заключается работа гинеколога

V súčastnosti už existuje skvelá medicínska vybavenosť! A čo sme mali my? Meter, ihelec a pôrodnícky stetoskop. Bola to náročná práca!,“ spomína si.

Spokojné pacientky jej nikdy nezabudnú poďakovať. Tie sofistikovanejšie jej raz dokonca vymysleli básničku!

роза скачедуб пермь

A čo ten vzhľad skúsenej gynekologičky! Róza vyzerá na svoj vek ohromujúco a neprestáva uchvacovať ani svoje okolie: „Každé ráno vidím, ako letí do práce. Vždy som prekvapená jej úžasným vzhľadom. Oblečená v pekných šatách, lodičkách a klobúku, hneď je vidieť, že sa jedná o zamestnankyňu v zdravotníctve…“

работа в гинекологическом отделении

Ani po 72 rokoch života v práci neprestala chváliť medicínu: „ Viete koľko rozdielov býva pri indikácii rôznych ochorení? A aké ťažké je niekedy určiť ich hlavnú príčinu…A akú radosť zažijete, keď takáto choroba začne ustupovať! Celý môj život bol postavený okolo mojej obľúbenej profesii. Nikdy by som nemohla a nevedela žiť inak!“

роза скачедуб

Nádhera, čo poviete? V súčasnosti je už málo pravdepodobné, že aj mladí lekári sa budú mocť pochváliť takou výdržou a schopnosťami vyhnúť sa tým najkomplikovanejším prípadom.

Možno aj vo vašej rodine sa nachádza niekto podobný a vy o tom ani neviete! Zdieľajte tento pozitívny článok aj s vašimi priateľmi na Facebooku!

zdroj:takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nevädnúca Ruža: 94-ročná gynekologička pomáha prinášať deti na svet už 72 rokov…”