Obrovské sídlo v USA sa predáva len za 10 dolárov. Čo je za tým?

Chceli by ste si kúpiť luxusný dom za 10 dolárov? Určite aj ľudia, ktorí majú vlastné bývanie, by s takouto investíciou súhlasili. V americkom meste Montclair v štáte New Jersey sa práve takýto dom predáva. Samozrejme, na kúpu domu za takúto cenu musí byť splnená jedna podmienka…

Pointa je, že kupujúci bude musieť presťahovať dom na nové miesto!

Dom bol postavený v roku 1906. Kedysi ho vlastnil Aubrey Lewis, slávny futbalista Notre Dame, ktorý sa neskôr stal prvým FBI agentom čiernej pleti v histórii.

Dom bol uznaný ako historické dedičstvo, preto ho nemožno zbúrať. Pozemok, na ktorom budova stojí, však patrí podnikateľovi a významnému developerovi.

Postupom času by na tomto mieste malo vyrásť 8 nových domov. Vila ale zasahuje do ďalekosiahlych plánov majiteľa pozemku.

Pochopiteľne, 10 dolárov je smiešna cena za kaštieľ. Ale kupujúci bude musieť minúť veľa na sťahovanie a „papierovačky“.

Odborníci hovoria, že kupujúci bude musieť minúť približne 60 tisíc dolárov. Pravda, stále je to lacnejšie ako postaviť dom znova, takže kupec sa určite nájde.

Zaujímavé je, že nejde o prvý takýto prípad. Jeden manželský pár v Minnesote zaplatil za dom 1 dolár, no potom minul ešte asi 22 000 dolárov na presťahovanie.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Obrovské sídlo v USA sa predáva len za 10 dolárov. Čo je za tým?”