Oddaný učiteľ sa pustil do opravy písomiek ešte tesne pred tým, ako zomrel

Veľkí učitelia sveta nevstupujú do dejín preto, koľko toho vedia, ale preto, že sa stávajú vzormi pre svojich študentov. Príkladom takéhoto učiteľa bol aj Alejandro Navarro zo San Felipe del Río v americkom Texase, ktorý sa zapísal do srdcia mnohých ľudí svojou obetavosťou a odhodlaním.  

Alejandro bol prijatý do nemocnice kvôli vážnym srdcovým problémom.

No on ako správny učiteľ, otvoril laptop, aby mohol poopravovať testy a domáce úlohy svojich študentov, ktoré dostal počas obdobia dištančného vzdelávania.  

Jeho dcéra Sandra Venegas urobila poslednú fotografiu svojho otca na svojom telefóne, na ktorej je vidieť, že svoju energiu venoval tomu, čo ho v živote najviac napĺňalo.

Sandra napísala, že keď sa jej otec dozvedel, že bude prijatý do nemocnice, prvé, čo si zbalil, bol jeho laptop a nabíjačka, aby mohol dokončiť opravovanie úloh. Z nemocničnej postele.

Lekári  mu oznámili, že jeho stav sa zhoršuje a požiadali ho, aby potvrdil, či by v prípade zastavenia srdca uprednostnil oživovanie a pripojenie na prístroje alebo by si želal, aby ho nechali v pokoji zomrieť.

„Naposledy som ho videla v pondelok, kedy som s ním strávila dve hodiny, počas ktorých pracoval. Priala by som si, aby som mu zavrela laptop a mohla s ním tráviť času,“ napísala na svojom Facebooku.  

Sandra okrem toho, že je tiež učiteľkou, sa snažila upriamiť pozornosť na to, ako mnohí učitelia pracujú počas koronavírusu omnoho viac, než majú uvedené v zmluvách, čo pre nich predstavuje enormnú záťaž.

Jej úvaha končí prosbou, aby sa nenormalizovala práca vykonávaná nadrámec, keďže ľudia sú nahraditeľní vo svojom zamestnaní, no doma už nie.  

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Oddaný učiteľ sa pustil do opravy písomiek ešte tesne pred tým, ako zomrel”