Oskar Dirlewanger: Nacista, o ktorom si aj ostatní nacisti mysleli, že bol príliš krutý a skazený!

Oskar Dirlewanger

Nie je žiadnym tajomstvom, že všetci nacisti boli sadistickí. Celkovo chytili, uväznili a mučili stovky tisíc židov v mene svojho vodcu – Hitlera.
Je však pravdou, že niektorí nacisti boli horší ako iní. Josef Mengele, Joseph Goebbels a Adolf Eichmann určite prídu každému na myseľ, keď premýšľa o najhorších nacistoch vôbec.

Existoval však ešte jeden, ktorí bol horší ako oni, no jeho meno doteraz verejnosi uniká.
Oskar Dirlewanger bol snáď najviac sadistický nacista zo všetkých. Ako teenager vstúpil do pruskej armády, stal sa poručíkom a zúčastnil sa nemeckej invázie Belgicka.

Bol zajatý rumunskou vládou, ale odmietol byť väznený, namiesto toho uviedol obvinenia na 600 spoluobčanov z Rumunska. Historici pripisujú práve krviprelievanie a „nepotrestaný spôsob života“, dôvodom toho, že miloval pohľad na ľudské utrpenie.

Policajná správa nemeckých dôstojníkov ho označila za „mentálne nestabilného, násilného fanatika a alkoholika, ktorý mal zvyk vykonávať násilie pod vplyvom drog.“ Dirlewanger sa zapísal na vysokú školu a získal doktorát. Nakoniec sa pripojil k Nacistickej strane. Nacistická strana s ním však nechcela mať nič spoločné.

Vojaci patriaci do Dirlewanger brigády, alebo Waffen-SS.

Dirlewanger Brigade Soldiers

Po nástupe nacistickej strany k moci bol Dirlewanger obvinený zo znásilnenia 14-ročnej dievčiny. Bol zbavený svojho diplomu, šiel na súd a bol odsúdený.

Po prepustení z väzenia obvinil väznicu za politické sprisahanie a vyhlásil svoju nevinu, keď požiadal Heinricha Himmlera, aby sa mohol pripojiť k SS. Jedna z vojačiek sa doňho zaľúbil a presvedčila nacistickú stranu, aby mu dovolili vstúpiť späť do svojich radov, ako dôstojníkovi Waffen-SS.

Ozbrojení Schutzstaffel, tiež známy ako Waffen-SS, bol ozbrojenou militantnou jednotkou SS. Jednotka Oskara Dirlewangera bola umiestnená v Poľsku ako bezpečnostný útvar pre mestá mimo koncentračných táborov.

Jednotka sa skladala z bývalých pytliakov, zločincov a civilných vojakov, z ktorých mala väčšina násilnícku minulosť. Svojich vojakov tam psychicky vydieral a bil.
Horšie ako jeho zaobchádzanie s mužmi bolo jeho zaobchádzanie s ľuďmi v táboroch. Opakovane unášal deti a požadoval za ne výkupné.

Obete Varšavského povstania.

Oskar Dirlewanger's Victims

Aby zabavil svojich vojakov, mučil ľudí v koncentračných táboroch, injekčne zavádzal mladým ženám neurotoxín, ktorý spôsobuje násilnú, bolestivú smrť.

Nariadi smrť stovkám detí, ale v záujme šetrenia nábojov uprednosňoval popravy vykonávané bajonetom a puškami.
Počas času stráveného v Rusku pálil ženské a detské telá, ktoré boli ešte nažive a potom na ne pustil hladných psov.

Hrozivá historka hovorí, že rozrezával židovské ženy a spolu s konským mäsom z nich varil mydlo, hoci žiaden SS dôstojník to nikdy nepotvrdil.
Násilnosti Dirlewangere vyvrcholili vo Varšavskom povstaní. Znásilňovali, vyháňali a zavraždili viac ako 40 000 ľudí.

Bol zatknutý 1. júna 1945, len mesiac po Hitlerovej samovražde a nemeckej kapitulácii. Bol umiestnený vo väzenskom tábore na francúzskych hraniciach a bol odsúdený na smrť 5 dní po tom.
Neskôr sa začali objavovať špekulácie nad tým, či bol alebo nebol skutočne mŕtvy, hoci francúzska vláda ho v roku 1960 napokon exhumovala a potvrdila jeho smrť.

zdroj:http://allthatsinteresting.com/

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Oskar Dirlewanger: Nacista, o ktorom si aj ostatní nacisti mysleli, že bol príliš krutý a skazený!”