Po dovolenke v Chorvátsku si v kufri našla takéto nepríjemné prekvapenie! TERAZ VARUJE OSTATNÝCH

Rakúšanka bola zdesená, keď objavila rodinu škorpiónov žijúcich v jej kufri. Nemilé prekvapenie si našla po tom, ako sa vrátila z dovolenky v Chorvátsku.

Po návrate domov do Natternbachu v Hornom Rakúsku si pri vybaľovaní všimla žihadlá. Žena našla celkovo 18 škorpiónov, pozostávajúcich z matky a jej mláďat, uviedla rakúska záchranná služba pre zvieratá Tierhilfe Gusental na Facebooku.

Tá 23. júla zavolala Tierhilfe Gusental, ktorá potvrdila, že zvieratá boli zabezpečené a odovzdané.

Na obrázku môže byť text

foto: facebook

Momentálne sa nachádzajú v útulku pre zvieratá v Linzi, kým sa nevydajú na spiatočnú cestu,“ uviedlo záchranné centrum na Facebooku.

Denník Mirror informoval, že ďalšia žena takisto našla škorpióna vo svojom byte v Linz, len tri týždne po tom, čo sa vrátila z dovolenky.

Podľa Newsweeku je to už tretíkrát, čo škorpióny dorazili do Horného Rakúska z Chorvátska a druhýkrát cez ​​toto leto.

Podľa National Geographic existuje takmer 2 000 druhov škorpiónov, ale len asi 40 je dostatočne jedovatých na to, aby zabili ľudí . Druhy vyskytujúce sa v Chorvátsku, konkrétne na pobreží Jadranského mora, nie sú smrteľné.

zdroj: insider.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Po dovolenke v Chorvátsku si v kufri našla takéto nepríjemné prekvapenie! TERAZ VARUJE OSTATNÝCH”