Prečo je zlý nápad skladať si snubný prsteň keď ste vydatá/ženatý? TOTO JE DÔVOD

Snubný prsteň je symbol Vášho záväzku a lásky k Vášmu partnerovi. Existuje veľa povier a záhad spojených s týmto doplnkom.

História zásnubných a snubných prsteňov siaha až do staroveku. Niektoré zdroje tvrdia, že táto tradícia pochádza zo starovekého Egypta, niektoré že zo starovekého Grécka.

Už nech je to ako chce, kompletnosť krúžku snubného prsteňa bola v rôznych kultúrach spájaná s láskou dvoch sŕdc, ktorá nemá začiatok ani koniec.

Môžete si dať dole snubný prsteň?

Ľudia si kladú túto otázku už dlhý čas. Niektorí z nás si musia zložiť snubný prsteň z praktických dôvodov: napríklad kvôli kožným problémom alebo keď si to práca vyžaduje. Ostatní noseniu prsteňa jednoducho nedávajú žiadnu dôležitosť.

Tu je viacero dôvodov prečo sa neodporúča skladať si snubný prsteň:

  • Tento doplnok je dennou pripomienkou toho, že každé rozhodnutie, ktoré urobíme taktiež ovplyvňuje vášho manžela/manželku.
  • Snubný prsteň symbolizuje rešpekt pre Vášho partnera/partnerku.
  • Prsteň na prstenníku je jedným z prvých bariér proti nevere.

Nosenie snubného prsteňa napovie Vaším deťom že manželstvo je pre Vás dôležité.

Či je na Vašom prste snubný prsteň je jednou z prvých vecí, ktoré si na Vás ostatní ľudia všimnú. Tento doplnok im dá vedieť či ste slobodní  a taktiež im pošle správu o stupni Vášho záväzku voči Vášmu manželstvu.

Ľudstvo prišlo so stovkami tradícií a povier ohľadne snubných prsteňov. Je to úplne na Vás či tomu veríte alebo nie. Neexistuje žiaden dôkaz, ktorý by potvrdil že nenosenie snubného prsteňa je zlé. Väčšinou sú odporúčania ohľadne nosenia prsteňa psychickej povahy.

Tak či onak, ak si všimnete že Váš partner prestal nosiť snubný prsteň,  často ho „zabúdal“ alebo si ho skladal, dá Vám to dôvod k znepokojeniu. Možno sa Váš partner snaží tváriť ako slobodný človek, ale taktiež to nemusí znamenať nič, prípadne na to môže mať iný z nespočetne veľa možných dôvodov.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo je zlý nápad skladať si snubný prsteň keď ste vydatá/ženatý? TOTO JE DÔVOD”