Príbeh: Žena vďaka radám od výživovej poradkyni schudla za dva roky krásnych 70 kilogramov!

Na jeseň 2019 sa Amanda Woodová rozhodla, že už má toho dosť. Zvyčajne sedela doma a ľutovala sa, zatiaľ čo jej priatelia sa bavili vonku medzi ľuďmi. Na nič nemala energiu a ku koncu dňa sa neustále cítila ako vyžmýkaný citrón.

Od osudného rozhodnutia uplynuli dva roky. Dnes vyzerá na nepoznanie. Hanblivá, žena s kilami navyše je minulosťou. Po tom, čo Amanda schudla 70 kilogramov, získala sebadôveru a teraz dokáže hory prenášať!

Najskôr si dohodla stretnutie s rodinným lekárom. Ten sa pri pohľade na ňu rozhodol, že jej problém  zjavne presahuje jeho kompetencie. Rodinný lekár dal žene odporúčanie k profesionálnemu odborníkovi na výživu. Tam sa začala jej cesta za zdravým životom.

Výživová poradkyňa jej dala niekoľko rád, ktorými sa riadi už tretí rok. Špecialistka jej odporučila, aby pri jedle zmenšila veľkosť porcií a sledovala množstvo prijatých kalórií.

Okrem toho mala z jedálnička vyradiť pokrmy z rýchleho občerstvenia a vymeniť ich za niečo zdravšie.

Amanda sledovala, čo jedla, pomocou špeciálnej aplikácie v telefóne. Žena sa podľa vlastných slov snaží prijať 35% dennej dávky kalórií vo forme sacharidov, 25% tukov a 40% bielkovín.

Bývalá „bacuľka“ však nešla hneď do posilňovne a športovať začala až potom, čo schudla 30 kilogramov.

A hoci prvé tréningy v nej vyvolávali pocity hanby, teraz si svoj život bez cvičenia nevie predstaviť.

Amanda dôrazne odporúča chudnúcim ľuďom, aby si najali osobného trénera, pretože s pomocou odborníka je oveľa jednoduchšie na sebe pracovať.

Pri chudnutí je podľa nej dôležité pochopiť, že nikto nie je dokonalý, a je potrebné byť k sebe zhovievavý.

Hlavné je nevzdávať sa, ale neustále napredovať, zároveň si uvedomte, že každý človek je predsa jedinečný.

Amanda dosiahla veľa, ale je si istá, že je pred ňou ešte veľa práce. Ona však verí, že vytrvalosťou a trpezlivosťou dosiahne všetko, čo chce!

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Príbeh: Žena vďaka radám od výživovej poradkyni schudla za dva roky krásnych 70 kilogramov!”