Tento chlapec si postavil svoj vlastný dom s rozlohou len 8 m²! Počkajte, kým uvidíte, ako to vyzerá vo vnútri!

13-ročný Luke Thiull, nie je váš typický tínedžer.  Väčšina detí má na mysli iné veci ako stavanie domov, ale Luke z Iowy nie je ako väčšina!

Toto talentované dieťa si proaktívne vytvorilo svoje malé nebo vo svojom vlastnom dome na dvore svojich rodičov.

Tento malý projekt ho stál okolo 1 500 USD, ale je to jeho vysnívaný domček. Čo je asi 1500 eur.

Na svojom youtube kanáli vysvetľuje svoju túžbu postaviť si malý dom a ako ho k tomu podnietila nuda.

foto: facebook

Po dlhom premýšľaní a dlhom zvažovaní a dosť dlhom výskume mal Luke celkom dobrú predstavu o tom, ako sa jeho plán naplní!

Celkovo mu trvalo asi rok, kým získal peniaze a materiál na prácu na dome. Kosil trávniky, robil online fundraisera a robil všetko, čo mohol, aby získal peniaze.

Spriatelil s niekým , kto mu pomohol nainštalovať všetku elektriku výmenou za to, že mu Luke vyčistí celú garáž.

foto: facebook

Počas svojho projektu Luke použil asi 75% recyklovaných materiálov, veľa vecí, ktoré zostali z domu jeho starej mamy. Vchodové dvere boli darom od priateľa jeho strýka!

Malý domček má rozlohu asi 89 štvorcových stôp a celých 10 stôp na dĺžku a približne 5 ½ stôp široký, má elektrinu, ale nemá inštalatérske práce, takže zatiaľ žiadne záchodové umývadlo ani sprcha!

Luke povedal: “Páčil sa mi minimalizmus a chcel mať dom bez obrovskej hypotéky.“

Jeho otec Greg povedal: „Pre dieťa to bola šanca urobiť niečo viac, než len hrať videohry alebo športovať“

Dom je pre tínedžera splnením snom.

Je pre neho ako malé útočisko, kde môže žiť, mať vlastný priestor, mikrovlnnú rúru, TV a podkrovie s posteľou, vzadu je dokonca aj gril!

Luke si po vyučovaní vo svojom malom domčeku usilovne robí domáce úlohy a potom v noci, aspoň na nejaký čas, tam aj spí!

Luke už má nápady a sny o stavbe ďalšieho domu, ale tentoraz trochu väčšieho. Povedal: „Chcem deťom ukázať, že aj v tomto veku sa dá stavať“

Viac informácii o tomto projekte nájdete vo videu nižšie:

zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tento chlapec si postavil svoj vlastný dom s rozlohou len 8 m²! Počkajte, kým uvidíte, ako to vyzerá vo vnútri!”