TOTO JE bič na zlodejov pri samoobslužných pokladniach. PREDAJCOVIA prišli s novinkou

Mnohé supermarkety prichádzajú kvôli vynaliezavým zákazníkom o veľké sumy peňazí. Prefíkaní zlodeji totiž prišli na viaceré spôsoby, ako zneužiť technológie samoobslužných pokladní a platiť menej za viac.

S tým je však už koniec, vďaka novej a vylepšenej technológii.

Denník Mirror na svojom portály informoval, že supermarkety len v Anglicku strácajú kvôli podfukárom neuveriteľných 500 miliónov libier ročne. Dôvodom bola nedokonalosť skenerov na samoobslužných pokladniach.

Tie totiž dokázali naskenovať iba hmotnosť tovaru a nie jeho farbu, tvar či veľkosť.

Viacerí zákazníci teda skenovali ťažkú a lacnú potravinu, ako je napríklad cibuľa ale v skutočnosti si však v nákupe odniesli niečo drahšie, ako banány či avokádo. Alebo zaplatia za vrecko zemiakov, no odnesú si fľašu šampanského.

Reťazce sa ale teraz spojili s izraelskou firmou, ktorá ponúka vylepšený spôsob skenovania.

Nové skenery dokážu okrem váhy tovaru identifikovať aj jeho farbu. Nikto si už teda nenablokuje zelené avokádo ako žltohnedú cibuľu.

Niektoré supermarkety sa takisto poistili aj špeciálnymi turniketmi, ktoré vás pustia von z predajne len v prípade, že je váš nákup na samoobslužnej predajni celý uhradený a v poriadku.

zdroj: dnes24.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “TOTO JE bič na zlodejov pri samoobslužných pokladniach. PREDAJCOVIA prišli s novinkou”