Transrodový otecko porodil už svoje tretie dieťa! Chce byť inšpiráciou pre iných mužov!

Yuval Topper spolu so svojím partnerom boli prví dvaja biologickí otcovia v Izraeli. 

Po rokoch boja sa tento trans muž stal otcom už po tretí krát, a je tak príkladom pre celú LGBTI komunitu. Jeho tretie dieťa bude v Izreali prvé, ktoré bude mať dvoch biologických otcov.

Yuval Topper

Yuvalové prvé deti totiž mali problémy s registráciou rodičov na úradoch. V tom čase ministerstvo vnútra, orgán zodpovedný za tento druh uznania, potvrdilo, že je nezákonné, aby mal syn dvoch otcov.

Trvalo dva roky, kým Izrael uznal Yuvala a Matana ako dvoch biologických otcov, a bol to veľmi náročný boj.  

Yuval Topper

Ich posledné bábätko sa narodilo 8. mája 2019. O rok neskôr priviedli na svet ďalšie dieťa, pričom vzácne momenty zachytili ma fotografie.

„Vždy som miloval fotenie pôrodov a na polceste som sa rozhodol dopriať si pôrodnú fotografiu.

Vtedy som si myslel, že to bude len krásna spomienka pre mňa a možno aj môjho syna, no keď som videl tie fotky, zrazu som mal pocit, že ich treba zverejniť,“ uviedol Yuval na svojom facebookovom účte.

Yuval Topper

Pôvodne bolo jeho zámerom zaznamenať tento výnimočný moment pre rodinu, a preto zorganizovali fotenie s neuveriteľnými výsledkami.  

„Viem, aké zmysluplné pre mňa budú tieto obrázky,“ povedal Yuval. Ide o špeciálnu príležitosť, ktorá sa nestáva často, takže môže byť príkladom pre iné trans páry.

Yuval Topper

Pre Yuvala tieto fotografie „dobre reprezentujú dve veci veľmi blízke jeho srdcu: normalizáciu domáceho pôrodu a normalizáciu pôrodu trans a nebinárnych ľudí“. Dúfa, že inšpiruje mnohých.

zdroj: upsocl.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Transrodový otecko porodil už svoje tretie dieťa! Chce byť inšpiráciou pre iných mužov!”