Walt Disney VŽDY SPÁJAL prostredník a ukazovák. Čo to v skutočnosti znamenalo?

Je ťažké nájsť osobu, ktorá nesledovala rozprávky od Walta Disneyho. Malá morská víla, Aladdin, Mickey Mouse, Leví kráľ – všetky tieto majstrovské diela vytvorila americká filmová spoločnosť. Kľúčovú úlohu pri založení spoločnosti zohral Walt Disney, ktorý si najskôr nevedel nájsť prácu pre „nedostatok tvorivého talentu“.

Svoju prácu zameral na deti, a jeho snom bolo ovplyvniť mladšiu generáciu tým najlepším možným spôsobom. Pozrite sa na fotografiu zakladateľa spoločnosti: prečo spája prostredník a ukazovák?

Stále ste na to neprišli? Odpoveď je mimoriadne jednoduchá. Majiteľ 26 Oskarov bol silným fajčiarom, denne dokázal vyfajčiť 3 balíky cigariet. Bolo ťažké ho zachytiť bez cigarety v ruke, takže všetky Waltove fotografie boli upravované.

Disney sa stal závislým na fajčení cigariet ešte v období, keď pracoval ako taxikár vo Francúzsku. Mal jednu zásadu: nezapaľujte si cigaretu, keď ste v blízkosti detí. Walt Disney zomrel vo veku 65 rokov na rakovinu pľúc spôsobenú neustálym fajčením.

Po smrti zakladateľa spoločnosť zakázala vystavovanie tabakových výrobkov vo svojich rozprávkach. Waltovo gesto na fotografii našlo druhý život vo zvykoch zamestnancov Disneylandu, ktorí smer udávajú výlučne dvoma prstami.

Kedysi sa mi zdalo, že prsty Walta Disneyho boli v detstve pevne spojené, ale teraz je táto záhada vyriešená. V roku 2013 vyšiel životopisný film „Saving Mr. Banks“, kde Tom Hanks hrá rolu Walta.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Walt Disney VŽDY SPÁJAL prostredník a ukazovák. Čo to v skutočnosti znamenalo?”