Žena si myslela, že má zápal čreva. Lekári jej však museli povedať skutočnú pravdu…

Každý z nás má obľúbených príbuzných, o ktorých sa staráme a prežívame spolu všetky dobré ale aj zlé životné okamihy.

Rakovina môže postihnúť kohokoľvek, preto sa Sherry, hlavná postava nasledujúceho príbehu rozhodla detailne sa podeliť o svoje skúsenosti. Prosím, prečítajte si jej príbeh a odovzdajte jej informácie aj ostatným, sú schopné zachrániť nejeden ľudský život.

Sherry Hegger si žila bezstarostným životom a až do 30-tky sa nijako výrazne nezaujímala o svoje zdravie. Keď mala 31 rokov, začali sa u nej objavovať bolesti brucha, stratila chuť k jedlu a pitiu a každý príjem stravy sa skončil hnačkou.

V 15 jej diagnostikovali Crohnovu chorobu – spĺňala všetky symptómy tejto takmer zabudnutej choroby. Avšak neustále zhoršujúca sa bolesť odkryla niečo, čo nebolo zapríčinené len obyčajným zápalom čriev…

Podstúpila kolonoskopiu a čakala na výsledky. Keď zbadala tvár lekára, pochopila, že sa má pripraviť na najhoršie. Diagnostikovali jej rakovinu čriev a vyzýva všetkých, aby venovali pozornosť možným symptómom.

Akémukoľvek ochoreniu je lepšie predchádzať, ako ho už nevyhnutne liečiť. Nadmerná hmotnosť, dlhý pobyt na slnku, fajčenie a dokonca aj konzumácia červeného mäsa môžu byť len niektoré príčiny vzniku rakoviny.

Rýchly úbytok hmotnosti, neustále bolesti v dolnej časti trupu, krv v stolici – tieto príznaky by ste nemali v žiadnom prípade odignorovať. Niektorým ľuďom sa odporúča, aby zo svojho jedálnička vynechali múku, no najdôležitejšie je, aby človek podstúpil dôkladnú analýzu.

Vo väčšine prípadov sa rakovina nepredvídateľne rozvíja a pacienti si neuvedomujú v akom stave sa v skutočnosti nachádzajú. Keď sa rakovinový nádor začína prejavovať agresívne, je príliš neskoro a v liečbe sa musia prijať extrémne opatrenia.

Žena mala tretie štádium rakoviny čreva. V súčasnosti nabrala silu ísť opäť na operačný stôl, aby jej odstránili druhy nádor a dôsledky infekcie z predošlého chirurgického zákroku. Je nútená každých 6 mesiacov podstúpiť tomografiu a každý rok kolonoskopiu.

Nebojte sa o tom hovoriť. Keď máte problém so žalúdkom, rozlúčte sa s vašou hrdosťou a povedzte vášmu lekárovi o každom detaile, ktorá sa odohráva na toalete. Čím viac o tom budeme hovoriť, tým budeme menej zahanbení. Nebuďte hlúpi a kontrolujte si svoju stolicu!“ povedala Sherry v jednom rozhovore.

Prevencia akéhokoľvek ochorenia je často podceňovaná, hoci ide o najbezpečnejší spôsob, ako sa vyhnúť nepríjemným a smrteľným chorobám.

zdroj:videoboom.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena si myslela, že má zápal čreva. Lekári jej však museli povedať skutočnú pravdu…”