12 neuveriteľných náhod, ktoré vás podnietia porozmýšľať o fungovaní tohto sveta

Život nám niekedy prináša prekvapenia, ktoré je ťažko vysvetliť.

Takmer ako reinkarnácia 

Enzo Ferrari, ktorý založil spoločnosť Ferrari zomrel v 1988. O mesiac neskôr sa narodil futbalista Mesut Özil.

Pri pohľade na ich fotografie, by človek povedal, že sa podobajú ako dvojičky. Ide o prípad reinkarnácie?

Predtucha o Titanicu

V 1898, t.j. 14 rokov pred potopením Titanicu, napísal spisovateľ Morgan Robertson novelu Márnosť, ktorá hovorila o potopenej lodi s menom Titan.

Určitú zhodu môžeme pozorovať nielen pokiaľ ide o názov lode.

Obe,  fiktívna aj reálna loď boli opisované ako nepotopiteľné, mali rovnaké technické parametre, chýbali im záchranné člny a narazili do ľadovca v Severnom Atlantiku.

Po potopení reálneho Titanicu bola kniha opätovne vydaná pod názvom Márnosť alebo Potopenie Titanu.

Susedia žijúci v rôznych storočiach 

Slávny skladateľ George Handel bol sused slávneho gitaristu Jimiho Hendrixa — delili ich od seba iba 2 storočia.

Handel žil v Londýne na Brook Street 25, zatiaľ čo Hendrix istý čas žil na Brook Street 23.

Obaja boli perfektní umelci , ktorí sa významne podieľali na rozvoji hudby v ich poli pôsobnosti.

Tragédia na Hooverovej priehrade

Prvý človek, ktorý prišiel o život pri budovaní Hooverovej priehrady bol George Tierney, ktorý zomrel 20. decembra 1922.

Poslednou zomrelou osobou na tejto priehrade bol Patrick Tierney — Georgov syn. Tiež zomrel 20. decembra.

Autá, ktoré sa našli

V 1895 sa v štáte Ohio zrazili 2 autá. Zvláštnosťou nehody je to, že sa udiala v prvopočiatkoch automobilového priemyslu, a v štáte Ohio boli len tieto 2 autá. V tom čase sa nehody nedokumentovali, a oficiálny záznam sa tak nezachoval.

Náhoda v biografii Lincolna a Kennedyho

V biografiách dvoch amerických prezidentov existuje niekoľko zhodných skutočností. Ide o Abrahama Lincolna a Johna Kennedyho. Tu je zopár z nich:

Obaja zomreli na následky postrelenia smerovaného na zadnú časť hlavy, v piatok pred sviatkom (Lincoln zomrel pred veľkou nocou a Kennedy v Deň vďakyvzdania). Oba atentáty boli spáchané v prítomnosti ich manželiek a iného páru.
Obaja mali 4 deti.
Obaja mali priateľa s menom Billy Graham.

Kennedy mal sekretárku Lincolnovú. Prezident Lincoln zas sekretára Johna.
Ich nástupcovia boli viceprezidenti, ktorí sa volali Johnson, boli z juhu a demokrati.

Prvý a posledný vojak

Hrob prvého a posledného britského vojaka zomrelého v prvej svetovej vojne  delí iba 6 m. Ich náhrobné kamene sú oproti sebe. Takéto usporiadanie nebolo v žiadnom prípade zámerné.

Zvesti o stroji času Edgara Allana Poa 

V knihe, ktorej autorom bol Edgar Allan Poe sa hovorí o 4 vojakoch, ktorí prežili potopenie lode a boli donútení zjesť telo ich spolupracovníka Richarda Parkera. Poe tvrdil, že ten príbeh bol založený na reálnych udalostiach.

46 rokov po napísaní knihy sa skutočne potopila loď, ktorej zachránená posádka bola kvôli prežitiu donútená zjesť telo chlapa menom Richard Parker. To nasvedčuje tomu, že americký spisovateľ vlastnil pravdepodobne stroj času.

Nešťastní bratia 

V júli 1975, Erskine Lawrence Ebbin, 17-ročný obyvateľ Bermudských ostrovov šiel na svojom mopede a narazil do taxíka. Takmer rok predtým, tiež v júli, Erskinov brat, ako 17 – ročný zomrel.

Jazdil na rovnakom mopede a zomrel na následky zrážky s taxíkom.  Za volantom taxíka bol rovnaký šofér s rovnakými pasažiermi.

Anthony Hopkins a zvláštna kniha

Herec Anthony Hopkins raz naliehavo potreboval knihy aby sa mohol pripraviť na rolu vo filme Dievča z Petrovky, napísanom Georgom Feifer. Nemohol knihu nájsť v žiadnom obchode, avšak úplnou náhodou natrafil na jeden výtlačok v metre.

Neskôr, keď Hopkins stretol Feifera a ten mu povedal, že svoju knihu nemá, lebo ju požičal známemu, ktorý ju stratil v metre.

Špeciálne meno spojené s Rímskym impériom

Mesto Rím bolo založené podľa legendy Romulom a Remom. Následne sa Romulus stal jeho prvým kráľom. Posledným vládcom Západnej Rímskej ríše  bol Romulus Augustulus, hoci bol narodený ako Flavius Romulus Augustus. Možno preto povedať, že jedno z najmocnejších impérií začalo a skončilo menom „Romulus.“

Predpovedanie víťazstva Donalda Trumpa v prezidentských voľbách v seráli Simpsonovci

Tvorcovia Simpsonovcov v roku 2000 vytovorili epizódu, v ktorej si vystrelili z Donalda Trumpa a to tak, že bol prezident USA. Vtedy ani netušili, že sa to raz stane skutočnosťou. Zaujímavejšia je skutočnosť, že jeho seriálová volebná kampaň bola veľmi podobná tej reálnej.

Zdroj: brightside.me

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “12 neuveriteľných náhod, ktoré vás podnietia porozmýšľať o fungovaní tohto sveta”