5-ročný chlapec odfotil svoju matku, keď zaspávala na podlahe. Skrýva sa za tým trpký dôvod…

Medzi deťmi a rodičmi je neviditeľné puto, ktoré nám neraz napovie, ako sa cíti naše dieťa aj v prípade, že nie je pri nás.

Slobodnú mamičku, ktorá bojuje s rakovinou, odfotil jej 5-ročný syn.

Urobil to v momente, keď žena práve zaspala na podlahe medzi rozhádzanými LEGO dielikmi.

„Túto fotku urobil môj syn,“ napísala Laura Corriganová.

„Totálne vyčerpanie. Bolo to vtedy, keď som podstupovala rádioterapiu a chemoterapiu,“ povedala.

Laura sa krátko predtým hrala s Maxom.

Žena má rakovinu čreva, ktorá sa jej rozšírila do pľúc, preto podstupuje chemoterapiu.

Laura má okrem Maxa aj jeden a pol ročného syna Finna. Chlapcov vychováva ako slobodná matka.

36-ročnej žene diagnostikovali rakovinu minulý rok po tom, čo sa sťažovala na bolesti čriev a krv v stolici.

„Ľudia musia vedieť, že v boji proti tejto chorobe nie sú sami. Keď máte rakovinu, cítite sa izolovaní od spoločnosti. Ste obklopení ľuďmi, ale nikto vám nerozumie, pretože nie sú vo vašej koži,“ hovorí Laura.

Žena povedala o svojej chorobe aj na sociálnej sieti, pretože štúdie ukazujú, že to môže niekedy pomôcť zvýšiť sebavedomie chorého človeka.

„Mám profil na Instagrame a blog, ktorý píšem, keď môžem. Veľa komunikujem s inými ľuďmi a som aj v podporných skupinách na Facebooku. Pomohlo mi to naučiť sa písať a správne vyjadrovať svoje myšlienky, pocity a komunikovať s ostatnými ľuďmi.“

Laura sa prostredníctvom svojho blogu spriatelila so ženou s rovnakou diagnózou. Stali sa dobrými priateľkami a navzájom sa podporujú.

„Vždy ma udivuje sila online komunít. Napísanie komentára trvá pár sekúnd, no takéto povzbudenie môže niekomu úplne zmeniť deň,“ povedala.

Podľa Cancer Research UK sa viac ako polovici prípadov rakoviny čriev dá predchádzať. Zdravá strava vrátane zníženia príjmu červeného a spracovaného mäsa a pravidelného cvičenia môže znížiť riziko vzniku ochorenia.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5-ročný chlapec odfotil svoju matku, keď zaspávala na podlahe. Skrýva sa za tým trpký dôvod…”