Adoptovali si dievčatko z Ugandy. Keď sa dieťa naučilo po anglicky, vyplávalo na povrch strašné tajomstvo

V rodine Adama a Jessicy Davisovcov z amerického štátu Ohio už vyrastali štyri deti. Manželia však chceli viac.

O piatom vlastnom dieťati nebola reč. Naopak, Adam a Jessica túžili vziať si do rodiny bábätko z detského domova.

Davisovci sa chystali adoptovať si bábätko zo zahraničia a dlho zvažovali všetky dostupné možnosti.

Napokon sa manželia rozhodli dať domov dieťaťu z Ugandy, z chudobnej africkej krajiny, v ktorej podľa štatistík žili až tri milióny sirôt. Adam a Jessica netušili, ako pre nich celý tento príbeh dopadne…

Manželia strávili celý rok vybavovaním mnohých byrokratických formalít, ktoré brzdili ich plán. Museli zaplatiť celkovo 65 000 dolárov. Nakoniec si do svojej rodiny adoptovali 6-ročnú Namatu.

V papieroch, ktoré poskytla dobročinná organizácia, sa uvádzalo, že otec dievčaťa zomrel a matka sa o dieťa odmietla postarať, vyhladovala ju a neraz aj zbila!

Manželia boli prekvapení, že dieťa, ktoré si prešlo toľkými skúškami, bolo v skutočnosti veselé a láskavé. Rýchlo sa spriatelilo so svojimi nevlastnými bratmi a sestrami, ktorí ju takmer okamžite začali volať Mata.

No po čase, keď sa Mata naučila po anglicky, začala rodičom rozprávať úplne iné príbehy z oficiálneho stanoviska.

Podľa nej sa o ňu jej biologická mama vždy starala, veľmi ju milovala a každý deň brávala do školy. Davisovci sa rozhodli preskúmať Namatinu minulosť podrobnejšie.

Po nejakom čase sa ukázalo, že predstavitelia charitatívnej organizácie skutočne ukradli dieťa jeho vlastnej matke. Obchodníci žene klamali, že jej dcéra dostala jedinečnú príležitosť žiť a študovať nejaký čas v zámorí. Matka Namata tak svoje dieťa vôbec neodmietla.

Po niekoľkých rozhovoroch cez internet a konfrontácii boli Davisovci napokon presvedčení, že ich všetkých oklamali.

Po rozhovore si manželia uvedomili, že im zostáva už len jedna vec. Vzali dievča späť do svojej vlasti a Namata sa stretla so svojou skutočnou rodinou.

Celý tento príbeh Adama a Jessicu značne ochromil. V skutočnosti manželia úprimne chceli urobiť dobrý skutok tým, že malej sirote venovali lásku a bezpečný domov.

Namiesto toho však takmer zničili život neznámemu dieťaťu. Davisovci premrhali rok papierovaním, prišli o obrovské množstvo peňazí a to všetko pre nič za nič.

Dvojica si dievča zamilovala, no napriek tomu sa prekonali a vrátili ju k jej skutočným rodičom.

Adam a Jessica nevedia, či sa ešte niekedy rozhodnú pre adopciu. Žiaľ, nedokázali nič urobiť s ľuďmi, ktorí sa skrývali za dobročinnosť. Dokonca aj dnes obchodníci s deťmi posielajú bábätká do nesprávnych rúk!

Myslíte si, že Adam a Jessica urobili správnu vec? Podeľte sa o svoj názor v komentároch!

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Adoptovali si dievčatko z Ugandy. Keď sa dieťa naučilo po anglicky, vyplávalo na povrch strašné tajomstvo”