Babky si urobili zo života rozprávku! Presťahovali sa do malých domov, aby neplatili veľa za štátne byty …

Každý skôr či neskôr začne myslieť na starobu. Dnes si môžete prečítať zaujímavé no zároveň milé príbehy troch babičiek, ktoré sa už v predstihu postarali o život na dôchodku a presťahovali sa do maličkých domčekov na kolesách.

Táto žena má 72 rokov. Jedného dňa sa rozhodla, že sa nikdy nenasťahuje do domova dôchodcov.

A aby nebola príťažou pre svoju rodinu, neplatila „kozmické“ sumy za energie, predala dom, ktorý mala, a na oplátku si kúpila malý domček na kolesách, kam sa presťahovala.

Jej skromný príbytok má všetko potrebné pre normálny život: malú kuchynku s umývadlom spojenú s obývačkou, sprchu, umývadlo, záchod.

Posteľ sa nachádza na druhom poschodí, ale pre majiteľku tohto domčeka bolo navrhnuté pohodlné schodisko.

A toto je dom ďalšej ženy, ktorá má 60 rokov a pohybuje sa pomocou invalidného vozíka.

Pre jej pohodlie bola vytvorená rampa pre bezbariérový prístup do domu. Vnútri domu je aj špeciálnu zdvíhaciu plošinu, nakoľko žena rada spí v podkroví.

Tretia hrdinka si okrem kúpy maličkého domčeka zabezpečila aj verandu. Na ňu umiestnila vírivku a teraz ju chodia navštevovať všetci jej priatelia.

Ako môžete vidieť, aj na dôchodku sa dá žiť šťastný život a zároveň nikoho nezaťažovať. Hlavná vec je postarať sa o svoju starobu včas a vynaložiť úsilie, aby sa takáto rozprávka stala skutočnosťou.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Babky si urobili zo života rozprávku! Presťahovali sa do malých domov, aby neplatili veľa za štátne byty …”