back to top
nedeľa, 21 apríla, 2024

Chcela som vyhodiť starú zubnú kefku. Manžel ma ale zastavil a ukázal mi túto skvelú fintu. Používa ju celá moja rodina

Určite ste sa už nie raz presvedčili o tom, že mnohé veci majú široké spektrum využitia.

A dnes si povieme niečo o tom ako možno využiť obyčajnú zubnú kefku. Budete sa čudovať prečo ste na to neprišli už skôr.

Redakcia „MYSMEZENY.SK“ vám povie ako z tohto malého predmetu môžete urobiť veľa rôznych užitočných pomôcok.

Istotne po tomto už viac nebudete vyhadzovať staré zubné kefky. Však vedia vyčistiť nielen zuby.

Tipy pre domácnosť

Každý vie, že zubnou kefkou môžete ľahko vyčistiť aj ťažko-dostupné miesta. No môžete to urobiť ešte pohodlnejšie: podržte ju pár sekúnd nad ohňom, ohnite a hotovo. Čistite pohodlne!

lifhaki so zubnou kefkou

Nijako sa nemôžete zbaviť plesne zo špár medzi dlaždičkami? Potom je tento trik práve pre vás. Odrežte z kefky rúčku, aby vám zostala len hlavička so štetinkami a tú pripojte k vŕtačke. Štetka tak kvalitne vyčistí všetky nečistoty a navyše ľahko a rýchlo.         

lifhaki so zubnou kefkou

Zubnú kefku môžete použiť aj na vytvorenie účesov. Ale ešte lepšie je to, že s ňou možno ľahko zahladiť do všetkých strán vytŕčajúce vlasy, ktoré kazia celý vzhľad účesu. Jednoducho postriekajte štetku lakom alebo na ňu naneste gél na vlasy. 

lifhaki so zubnou kefkou

Háčiky na háčkovanie sú oveľa pohodlnejšie s rúčkami. Pletenie ide ako po masle a ruky sa tak skoro neunavia. Zoberte starý háčik, poriadne ho rozohrejte nad ohňom a vložte do plastovej rukoväte zubnej kefky. Háčkovanie tak bude oveľa ľahšie.           

lifhaki so zubnou kefkou

Zubnú kefku tiež môžete použiť na úpravu obočia a rozčesanie rias. A tiež ňou môžete farbiť vlasy. A to bez problémov – ručíme za to!   

  lifhaki so zubnou kefkou

RADA REDAKCIE

Ak sa chystáte zubnú kefku používať na kozmetické účely nezabudnite ju vydezinfikovať. Použite na to hocijaký antibakteriálny sprej. Napríklad aj chlórhexidín je vhodný.

  

lifhaki so zubnou kefkou

Ak chcete kefku zasa použiť na čistenie takých malých miest ako je filter fénu alebo klávesnica, pomôže vám ak si zjemníte štetinky. Len zubnú kefku nechajte pár minút vo vriacej vode.

  lifhaki so zubnou kefkou

A zubnou kefkou je ešte veľmi jednoduché očistiť mladé zemiaky!

      lifhaki so zubnou kefkou  

Hľa aký malý predmet a môže urobiť tak veľa práce. Nezabudnite sa s týmito užitočnými radami podeliť so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach!

zdroj:takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Newsletter

spot_img

Prečítaj si

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Orechové listy sú liečivým zázrakom prírody – môžete nimi vyliečiť až 15 vážnych ochorení

Asi väčšina ľudí pozná prospešné vlastnosti vlašských orechov, ale...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰
spot_imgspot_img

Prežil klinickú smrť a opísal, čo videl v posmrtnom živote – „Ako keby som bol v ríši duchov“

Článok o zážitku Kevina Hilla na prahu smrti a jeho návrate do života sa stal populárnym v britskej tlači. Hill, ktorý trpí vzácnou a...

Svetové predčasne narodené dieťa prekonalo 0% šancu na prežitie a tento rok oslávilo svoje tretie narodeniny.

Vtedy ste to ešte nevedeli, ale 6. júna 2020 sa Beth Hutchinsonová zapísala do histórie tým, že porodila predčasne narodené dieťa na svete. Táto novopečená...

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom internetu zdieľal so svojimi kolegami a tak sa mohla dostať až k nám. Otázku položili...
Verified by MonsterInsights