Čo sa ukrýva v tajomnom liste od Kráľovnej Alžbety II.? Otvorený bude až o 63 rokov!

Počas svojej dlhej 70-ročnej vlády si zosnulá kráľovná Alžbeta vybudovala zvláštny vzťah s Austráliou a jej obyvateľmi.

Kontinent po prvýkrát navštívila dva roky po svojej korunovácii. Správy hovoria, že tam bola počas svojho vládnutia ešte pätnásťkrát a tešila sa na každú z týchto návštev.

Ako konštitučný monarcha sa kráľovná nezapájala do každodenných aktivít austrálskej vlády, ale mala dôležité ceremoniálne a symbolické úlohy, ktoré teraz prešli na jej následníka, kráľa Karola Tretieho.

V minulosti Malcolm Turnbull, bývalý austrálsky premiér, ktorý pôsobil v rokoch 2015 až 2018, označoval obyvateľov Austrálie za „Alžbetácov“. V miestnosti plnej ľudí zhromaždených vo Veľkej sieni Univerzity v Sydney v roku 2016 povedal: „Prevažná väčšina Austrálčanov nepoznala inú hlavu štátu ako kráľovnú.“

„Je tu obdivovaná a rešpektovaná, a len málokto z nás môže povedať – či už monarchisti alebo republikáni – že nie sme alžbetíncami.“

V novembri 1986, pred 36 rokmi, zosnulá kráľovná Alžbeta II. napísala list obyvateľom Sydney. Dnes leží list v trezore v jednej z austrálskych historických budov, Queen Victoria Building, a najbližších 63 rokov tam aj zostane.

List je adresovaný „správnemu a váženému primátorovi mesta Sydney, Austrália“ a je podpísaný kráľovnou. Odkedy bol napísaný, sedel vo vnútri sklenenej vitríny.

„Zdravím ťa. V roku 2085, v deň , ktorý uznáte za vhodný, otvorte prosím túto obálku a občan Sydney odovzdajte moje posolstvo,“ znel pokyn kráľovnej.

Okrem samotnej kráľovnej, obsah listu nikto nikdy nevidel.

zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo sa ukrýva v tajomnom liste od Kráľovnej Alžbety II.? Otvorený bude až o 63 rokov!”