Cudzinec vzal zo školy 12-ročné dievča. Na druhý deň jej otec našiel pred domom list o výkupnom…

Existuje taká populárna rada: „Dôveruj, ale preveruj.“ Sú chvíle, keď je to mimoriadne dôležité.

Tento príbeh sa stal pred Vianocami v roku 1927.

Marion Parkerová sa narodila v roku 1915 v Los Angeles. Jej otec bol v meste známym bankárom. Marion mala taktiež dvojča menom Marjorie.

15. decembra bola Marion unesená Williamom Hickmanom. Riaditeľke školy povedal, že otec dievčaťa je vo vážnom stave v nemocnici a chce vidieť svoju dcéru. Riaditeľka niečo také predtým zvyčajne nerobila, ale úprimnosť Hickmanovej žiadosti ju prinútila uveriť slovám páchateľa.

Nasledujúci deň poslal Hickman Parkerovi prvý z troch listov, v ktorom požadoval výkupné 1 500 dolárov. Prvý pokus zobrať peniaze bol ale neúspešný – v tejto oblasti sa pohybovala polícia.

Po druhýkrát sa Hickman a Parker dohodli, že sa stretnú inde. Pán Parker prišiel na miesto stretnutia sám. V zločincovom aute sedela Marion na sedadle spolujazdca a niečo mala obtočené až po krk. Nedokázala sa ani pohnúť.

Marionin otec dal mužovi peniaze, potom sa Hickman trochu povozil a vyhodil dievča z auta na konci ulice. Dieťa už bolo mŕtve… Neskôr sa zistilo, že dieťa už nedýchalo asi 12 hodín. Mala odrezané horné aj dolné končatiny.

Hickman priznal, že dievča uškrtil. Odťaté ruky a nohy Marion sa potom našli v lese. Zajatý a odsúdený Hickman bol 19. októbra 1928 popravený na popravisku.

Jedna publikácia označila incident za najstrašnejší zločin 20. rokov 20. storočia. Ktovie, ako by to dopadlo, keby riaditeľka dievča nepustila zo školy.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Cudzinec vzal zo školy 12-ročné dievča. Na druhý deň jej otec našiel pred domom list o výkupnom…”