Dievčatko netrpezlivo čaká na bratove narodenie, ale tragicky niekoľko dní pred ním umiera

Založenie rodiny je pre väčšinu budúcich rodičov vážnym rozhodnutím. Starostlivosť o dieťa je obrovská výzva. O to zničujúcejšia je, ak život, ktorý sa zrodil z lásky, skončí v mladom veku. 

Krystal a Steven Edwards žijú v Brisbane v Australii. Mladí rodičia očakávali príchod druhého potomka na svet. Plánovali spolu nádhernú budúcnosť.

Všetci sa tešili blížiaemu sa príchodu na svet nového člena rodiny, najmä ich prvorodená dcérka, 23-mesačná Ruby. Na status staršej sestry sa veľmi tešila.

Náhle Ruby ochorela a znepokojení rodičia ju vzali k lekárovi. Zistili, že sa nakazila koronavírusom, z čoho boli v šoku, lebo u malých detí je riziko nákazy oveľa nižšie. Rodičia boli presvedčení, že sa z toho rýchlo zotaví. Žiaľbohu, nestalo sa tak.

Malej Ruby diagnostikovali tiež zriedkavé autoimunitné ochorenie. Jej imunita zaútočila na vlastný organizmus a bojovala s vírusom. To spôsobilo zhoršenie jej zdravotného stavu. Šokovaní rodičia sa len bezmocne prizerali ako sa ich malému dievčatku zhoršuje stav.

Lekári jej nevedeli pomôcť

Ruby strávila v nemocnici niekoľko dní, počas ktorých sa jej lekári snažili pomôcť. Nepodarilo sa to. Malá Ruby prehrala v boji o život.

Jej rodičia opisujú ich malý poklad ako dievčatko s najkrajšími dlhými riasami, očarujúcim úsmevom a nezvyčajnou farbou vlasov.

Ruby zomrela 22. júla 2022 takmer 2 týždne pred svojimi druhými narodeninami. Jej zdrvení rodičia sa o svoju stratu podelili na Facebooku a uviedli, že odišla pokojne.

„Veríme, že počas prebiehajúcej liečby necítila bolesť a mohla pokojne opustiť tento svet.”

Ruby je evidovaná ako najmladšia osoba, ktorá zomrela na následky covidu v Queenslande.

Rodina, ktorá sa tešila na príchod druhého potomka, sa náhle musela vysporiadať s obrovskou stratou. „Zdá sa, že sa nám rozpadol svet. Malo to byť šťastné obdobie, kedy by bola naša rodina kompletná, ale všetko sa pokazilo.” povedali rodičia malej Ruby.

Snažia sa byť silní

Syn sa mladému páru narodil 29. júla 2022, iba niekoľko dní po strate malej Ruby. Nikdy si nemysleli, že v deň jeho narodenia tu Ruby s nimi nebude.

„Ak máte deti, pritúľte si ich každý večer.” tvrdil Steven na Facebooku.

Rodičia sa snažia zostať silní, aj napriek obrovskému smútku, ktorý prežívajú. „Musíme prijať fakt, že niekedy nestačí byť len silný, ale treba požiadať o pomoc, čo nezvyknem robiť.” napísal Steven.

Mladí rodičia robia všetko, čo je v ich silách. Aj Steven mal Covid, ktorý sa prejavil na jeho zdraví. Verí však, že sa úplne vyzdraví a bude sa znovu cítiť šťastný.

GoFundMe

„Tak zúfalo po tom túžim. Chcem to kvôli nášmu synovi, aby cítil iba lásku a radosť.” napísal Steven.

Na pokrytie výdavkov spojených so smrťou Ruby priateľ rodiny založil zbierku na GoFundMe,

Rodine sa podarilo vyzbierať značnú sumu peňazí. Veria, že Ruby všetko zhora sleduje.

Steven sa vyjadril aj k narodeniu ich syna: „Sme z neho nadšení a vieme, že jeho staršia sestra Ruby ho bezpečne priviedla na tento svet.”

Srdcom sme s rodinou malej Ruby a prajeme im veľa síl do budúcnosti. Odpočívaj v pokoji, Ruby. 

Zdroj: pl.newsner.com

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dievčatko netrpezlivo čaká na bratove narodenie, ale tragicky niekoľko dní pred ním umiera”