Farbenie vlasov v tehotenstve. V ktorom štádiu sa tomu treba vyhnúť? VEDEL STE TO?

Ženy v požehnanom stave majú rôzne nálady, chute a maniere. Jedným z nich môže byť aj nová farba vlasov. Tu sa núkajú otázky, či farbenie vlasov v tehotenstve nemá vplyv na dieťa a či mu neškodí.

Pred vykonaním tejto procedúry, je nutné sa nad tým zamyslieť.

Niektorí tvrdia, že farbenie vlasov má negatívny vplyv na rozvíjajúce sa dieťa v lone matky.

Názory lekárov na túto tému sa tiež rôznia. Mnoho z nich nevidí na farbení vlasov nič zlé, iní zas zastávajú názor, že je lepšie sa tomu vyhnúť až do momentu ukončenia dojčenia.

Uskutočnené výskumy preukázali, že farby na vlasy neobsahujú veľké množstvo toxínov a pokožka absorbuje len malé množstvo farbiva.

Tieto látky neprenikajú do krvného obehu matky. Absentujú však informácie ako farbenie vlasov vplýva na samotný plod.

Trzy popularne fryzury, które najbardziej niszczą Twoje włosy. Fryzjerka z TikToka ostrzega

Kedy si vlasy farbiť v tehotenstve?

Niektorí lekári sú názoru, že treba počkať s farbením vlasov do druhého trimestra, nakoľko počas prvého trimestra je plod mimoriadne citlivý na vonkajšie činitele. Zároveň dodávajú, že sa odporúča vybrať si farbu bez amoniaku.

Tým sa predíde neželaným efektom. Ak uvažujete o presvetlení vlasov, aj v tomto prípade lekári odporúčajú vyvarovať sa tejto skrášľovacej procedúre v prvom trimestri. Je lepšie nevystavovať seba a plod zbytočnému riziku.

Zdroj: papilot.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Farbenie vlasov v tehotenstve. V ktorom štádiu sa tomu treba vyhnúť? VEDEL STE TO?”